Zpět na články

Menu pro krásnou pleť

Strava, která prospívá vaší citlivé pleti

Většina z nás věnuje velkou pozornost výběru kosmetiky. Hýčkáme se výživnými krémy a detoxikačními maskami. Ruku v ruce s péčí o pokožku by ale měl jít i jídelníček. Co to znamená? Být stejně vybíraví v tom, jakou výživu poskytujeme svému tělu. Vhodnými stravovacími návyky podpoříme výsledky péče o pleť. A platí to i naopak. Jíme-li výhradně polotovary, okrádáme svou pokožku o důležité živiny a ona nám dá svou nelibost řádně najevo. Jaký je tedy ideální jídelníček pro vaši pleť?

Hydratuji, hydratuješ, hydratujeme

Zejména s nadcházejícím létem je důležitý správný pitný režim. Doporučení, kolik vody denně vypít, se rozcházejí. Jisté ale je, že byste měli pít průběžně po celý den a základem by měla být čistá voda. Dostatečná hydratace prospívá celému tělu a na pokožce je to vidět nejvíce. Hydratovaná pleť je zářivá a pružná.

Tipy, jak podpořit pitný režim:

  • Zkuste si postavit karafu s vodou přímo na pracovní stůl
  • Vylepšete si vodu plátky ovoce, okurky nebo citronu.
  • Zapojte do hry techniku – existuje řada mobilních aplikací, které vám v pravidelném intervalu připomenou, že je čas na sklenku vody.
  • Zařaďte do jídelníčku vhodné druhy ovoce a zeleniny, například okurka či meloun obsahují velké množství

Dejte zelenině zelenou

Poučky o tom, že bychom denně měli sníst tolik a tolik zeleniny a ovoce, všichni známe. Proč je to ale tak důležité pro naši pleť? Ovoce a zelenina obsahují cenné vitamíny a antioxidanty. Ty pomáhají pokožce bojovat se stresem, špatným ovzduším nebo nedostatkem spánku. Snažte se o co největší rozmanitost barev. Zelená listová zelenina obsahuje chlorofyl a kyselinu listovou. Ta je důležitá pro krvetvorbu a klíčová je v těhotenství pro správný vývoj plodu. Oranžová mrkev je bohatá na beta-karoten, který chrání naši pokožku před sluncem. Z červené zeleniny získáváme účinný antioxidant lykopen, v červené řepě najdeme navíc křemík, který zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů i pokožky. Jezte barevně a dopřejte svému tělu celé spektrum živin.

Tuk není nepřítel

Nebojte se zařadit do jídelníčku kvalitní tuky. Olivový olej nebo avokádo v salátu zaručí nejen vstřebatelnost některých vitamínů rozpustných pouze v tucích, ale i jejich konzumace pokožce prospívá. Mastné kyseliny přítomné v oříšcích, semínkách a rybách fungují jako přírodní zvlhčovač pleti a vitamin E je pomocníkem v boji proti volným radikálům. Tyto potraviny obsahují také zinek, který pomáhá uzdravovat poškozenou pokožku. Dobrý důvod přidat příště do sendviče uzeného lososa nebo ke svačině zobnout pár mandlí, že ano?

Dietám vstup zakázán

Odtučňovací kúra z posledního vydání populárního časopisu vám možná pomůže dopnout kalhoty. Jednostrannými nebo kaloricky příliš omezenými dietami ale ochuzujete svou pleť o důležité živiny, které potřebuje k tomu, aby zářila. S dietami proto přichází i povadlá pokožka a předčasné vrásky a takoví hosté určitě vítaní nejsou. Jak se jim vyhnout?

Rozumně vyvážená strava bohatá na výše zmíněné složky a dostatek pohybu zajistí, že žádnou drastickou dietu potřebovat nebudete. Menu pro zdravé tělo a krásnou pleť může vypadat třeba takto:

  • Ráno posnídejte sendvič s čerstvým sýrem, avokádem a listy salátu
  • Do krabičky na svačinu si nachystejte okurku, papriku a oříšky
  • Lehký oběd v podobě salátu s uzeným lososem a pár kapkami olivového oleje a ovoce jako dezert vás osvěží.
  • K večeři si můžete pochutnat například na steaku s grilovanou zeleninou.

Rozmazlujete svou pleť i zevnitř?

K péči o pokožku se vyplatí přistupovat komplexně. Nestačí jen zvolit kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. Pro dokonalý výsledek je třeba doplnit živiny i zevnitř, pomocí vyladěného jídelníčku. Odměnou vám bude rozjasněný vzhled bez chybičky.

Dostatek vody, ovoce a zelenina všech barev a zdravé tuky – takový je ve zkratce recept na krásu. A co chutná vaší pleti? Podělte se s ostatními o svůj beauty jídelníček.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Pozitivní myšlení: jak udržet pozitivní přístup

Pozitivní myšlení: jak udržet pozitivní přístup

Pravidelná péče pro krásné ruce

Pravidelná péče pro krásné ruce

Jak vzniká akné a jak ho léčit?

Jak vzniká akné a jak ho léčit?

Blahodárná síla spánku

Blahodárná síla spánku

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách