Zpět na články

Pravidelná péče pro krásné ruce

Pravidelná péče pro krásné ruce

Účinná péče o ruce na každý den

Uvědomili jste si někdy, kolik toho vaše ruce v každodenním životě zvládnou? Dělají za vás špinavou práci, musí umět vyvinout sílu i jemně pohladit. Ne nadarmo se říká, že se bez něčeho důležitého cítíte „jako bez ruky“. Dopřejte jim proto péči, kterou si zaslouží. Budou vám pak sloužit ještě lépe.

Ruka ruku myje

Zkuste si spočítat, kolikrát za den si umyjete ruce. To už se vyplatí dělat to dobře. Jak by mělo správné mytí rukou vypadat?

 • Nastavte mírnou teplotu, voda by neměla být horká.
 • Namočte si ruce a naneste trochu mýdla. Dejte přednost nevysušujícím, hydratačním přípravkům.
 • Ruce mněte aspoň 20 sekund, nevynechte hřbety rukou, nehty ani prostor mezi prsty.
 • Opláchněte mýdlo a ruce jemně osušte, nedřete ručníkem.

Není nutné používat antibakteriální mýdlo při každém mytí. Zvolte ho, pokud máte ruce špinavé opravdu hodně nebo jste manipulovali například se syrovým masem. Na cestách můžete místo mýdla používat gel, který se jen nanese a nechá zaschnout.

TIP: Zajít si na profesionální manikúru je skvělá relaxace, a pokud máte tu možnost, dělejte to pravidelně. Zkrášlovací rituál si ale můžete snadno dopřát i doma.

Ruce všemi mastmi mazané

Po každém mytí se pokud možno namažte hydratačním krémem. Jsou vaše ruce často vysušené? Volte krém na bázi olejů nebo přírodních másel. Ten pomáhá udržet vlhkost v pokožce a slouží jako dočasný ochranný štít. Během dne jsou vhodnější neparfémované krémy, silné vůně mohou obtěžovat například při jídle. Na noc můžete nanést silnější vrstvu a navléknout si bavlněné rukavice. Dopřejete tak rukám výživnou masku.

Braňte ruce zuby nehty

Mytí a hydratace jsou důležité, ruce bychom ale měli i aktivně chránit. Při úklidu navlékněte gumové rukavice, zejména pokud používáte agresivní čisticí prostředky a dlouho máčíte ruce ve vodě. Vadí vám vnitřní povrch rukavic? Noste pod nimi ještě jedny tenké bavlněné. Ochranné rukavice používejte i při zahrádkaření nebo jiných kutilských pracích.

V chladném počasí nevycházejte z domu bez rukavic. Že vám není zima? Nejde o pocit chladu, ale o mrazivý vzduch, kvůli kterému je pak kůže na rukou vysušená a zarudlá. Pokud se naopak pohybujete na slunci, používejte krém s ochranným faktorem minimálně 15.

Rukám samozřejmě prospěje totéž co celému tělu. Tedy zdravá strava, hodně vitaminu C, zdravých tuků a vyladěný pitný režim. Kouření škodí zdraví a jeho vliv na kůži se projevuje zejména v obličeji a na rukou. Výsledkem jsou vrásky a do žluta zbarvené nehty. Všeobecně škodlivý stres se může projevit vyrážkami a ekzémy na rukou a negativně působí i na kvalitu nehtů.

Domácí manikúra: Péče a relax ruku v ruce

Zajít si na profesionální manikúru je skvělá relaxace, a pokud máte tu možnost, dělejte to pravidelně. Zkrášlovací rituál si ale můžete snadno dopřát i doma. Jak na to?

 • Namočte ruce do teplé lázně s pár kapkami esenciálního oleje.
 • Jakmile kůžička kolem nehtů změkne, jemně ji zatlačte směrem k lůžku. V žádném případě ji neodstraňujte. Pravidelné zatlačování pomůže eliminovat nepříjemné záděry.
 • Pokud už se záděra objeví, neodtrhávejte ji, odstraňte ji kleštičkami a přelepte náplastí.
 • Nehty vyleštěte jemným hadříkem.
 • Používejte šetrný pilník a konce nehtů zapilujte dokulata. Nebudou se pak třepit.
 • Podle chuti naneste oblíbený lak a případně ho doplňte dalšími vrstvami. Podkladový lak zabrání nežádoucímu zabarvení povrchu nehtu, nadlak zase prodlouží výdrž barvy.
 • Namažte ruce oblíbeným krémem, na nehty a kůžičku můžete použít speciální výživný přípravek. Hotovo!

Jak jste na tom s péčí o ruce vy? Odškrtli jste si každý bod, nebo máte ještě rezervy? Inspirujte se našimi tipy, věnujte svým rukám každý den trochu času a ony vám budou ochotně sloužit, ať už budete dělat cokoli.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jak pečovat o pokožku na těle

Jak pečovat o pokožku na těle

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách