Zpět na články

Jak chránit citlivou dětskou pokožku?

5 jednoduchých tipů pro rodiče dětí s citlivou kůží

Jak známo, děti mají citlivější kůži než dospělí. Jejich kůže je proto náchylnější k podráždění a vzniku infekcí. Podráždění bývá pro děti velmi nepříjemné a může jim ztěžovat každodenní činnosti. Péče o poškozenou pokožku je mnohdy běh na dlouhou trať. Věděli jste, že můžete podráždění kůže zmírnit díky několika jednoduchým postupům?

Přinášíme 5 tipů, jak předcházet podráždění citlivé pokožky dětí:

  • Změňte prací prášek

Používejte prací prášek bez parfemace, barviv a dalších aditiv. Tyto látky jsou velmi dráždivé a kůže může být vůči nim velice citlivá. Chemické látky mohou být dokonce příčinou vzniku podráždění u dětí, které dříve žádné problémy s kůží neměly. Pokud se dítěti objevila vyrážka nově, prvním krokem by měla být změna pracího prášku.

  • Ihned vyperte nové oblečení a povlečení

Většina oblečení je ošetřena chemickými přípravky, které zabraňují pomačkání před tím, než se dostane do obchodů. Na tyto chemikálie může pokožka reagovat citlivě, dítě začne svědit kůže a škrábe se. Dobrá zpráva je, že tomuto typu podráždění lze velmi snadno předcházet. Vzhledem k tomu, že se při prvním vyprání chemikálie rozpustí, stačí oblečení před prvním nošením vyprat. To samé platí pro nové ložní prádlo.

  • Snižte teplotu vody při koupeli

Možná jste si všimli, že po horké koupeli je vaše kůže sušší než po osvěžující sprše. Horká voda totiž zbavuje pokožku důležité povrchové ochrany, čímž dochází k vysušování. Suchá kůže je pak náchylnější k podráždění. Už od malička je proto důležité nepřehánět to s vysokou teplotou vody při koupání a sprchování.

  • Používejte vhodné šampony a mýdla

Vyhýbejte se parfemovaným šamponům, mýdlům a tělovým mlékům, zkrátka všem druhům takto „ovoněných“ toaletních potřeb. Stejně jako u krémů na ruce a tělo používejte produkty vyvinuté  pro citlivou pokožku dětí. Při nákupu nového produktu si přečtěte informace na etiketě, zda neobsahuje jakékoli potenciálně dráždivé látky. A to i v případě, že produkt deklaruje vhodnost pro citlivou pokožku.

  • Hydratujte pokožku vhodným krémem

Suchá pokožka je napjatá a dítěti může způsobovat nepříjemné pocity. Snadněji dojde k narušení ochranné bariéry a často vznikají lehké oděrky. Se suchou pokožkou jdou ruku v ruce různé vyrážky a ekzémy. Proto je důležité podporovat hydrataci pokožky, zejména v zimním období, které kůži více vysušuje. Je důležité, abyste používali krém přímo určený pro citlivou dětskou pokožku. Takové krémy totiž neobsahují dráždivé látky, na které by mohla kůže reagovat negativně. S krémem rozhodně nešetřete, používejte dostatečné množství.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vše, co potřebujete vědět o BB, CC a DD krémech

Vše, co potřebujete vědět o BB, CC a DD krémech

Pozitivní myšlení: jak udržet pozitivní přístup

Pozitivní myšlení: jak udržet pozitivní přístup

Jak vzniká akné a jak ho léčit?

Jak vzniká akné a jak ho léčit?

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách