Zpět na články

Vše, co potřebujete vědět o BB, CC a DD krémech

Který je pro vás ten pravý?

Jistě jste už slyšeli o BB, CC a DD krémech. Co se však konkrétně skrývá pod těmito tajemnými písmeny? Jaké mají krémy vlastnosti a pro koho jsou určené? Přečtěte si, jaké rozdíly jsou mezi krémy označenými jako BB, CC a DD. Který je nejvhodnější právě pro vás?

BB pro sjednocení

Nejznámější z těchto tří typů je BB krém. Jeho název je zkratkou slov blemish balm (tj. balzám na skvrny) nebo beauty balm. Původně byl využíván pro péči o pleť po kosmetických chirurgických zákrocích. BB krém má především pleť sjednotit, zakrýt nedokonalosti a hydratovat. Kromě ochrany před UV zářením může obsahovat i látky působící proti vráskám, antioxidanty a další účinné látky. Konkrétní složení závisí na jednotlivých kosmetických značkách.

BB krémy jsou obecně hutnější než tónovací krémy, ale lehčí než make-up. Lze je používat samostatně jako tónovací krém nebo jako podkladovou bázi pod make-up. Použití BB krému není omezeno věkem ani typem pleti.

CC proti začervenání

V poslední době jsou velmi oblíbené CC krémy, jejichž název znamená color correcting nebo color control. CC krémy jsou určené především pro pleť se sklonem k začervenání a zrudnutí. Oproti BB krémům jsou zpravidla lehčí a lépe hydratují, nemají však takové krycí schopnosti. Účinky CC krémů se mírně liší v závislosti na konkrétní značce – některé jsou určené pro redukci tmavých skvrnek, drobných nedokonalostí a vrásek, jiné tyto schopnosti nemají.

„Kromě  sjednocení  tónu  pleti,  krytí  nedokonalostí,  hydratace  a  UV  ochrany  mívají  DD  krémy  i oblíbený zmatňující efekt. Zároveň vyhlazují, celko vě omlazují a rozjasňují pleť.“

CC krém můžete použít samostatně nebo jako podkladovou bázi pod tónovací krém nebo make-up. Pokud máte citlivou pleť a stává se vám, že často zčervená, zvolte CC krém přímo určený pro citlivou pokožku.

DD pro krytí nedokonalostí

Největší novinkou jsou DD krémy, kde DD znamená dermo defense, daily defense či dynamic do-all. Tento typ krému je určen především na krytí nedokonalostí a zmírnění známek stárnutí pleti. Kromě sjednocení tónu pleti, hydratace a UV ochrany mívají DD krémy i oblíbený zmatňující efekt. Zároveň vyhlazují, celkově omlazují a rozjasňují pleť. Některé DD krémy navíc pomáhají chránit pleť před znečištěním a vnějšími škodlivými vlivy.

BB CC DD
Beauty Balm Color Correction Dermo Defense
Hydratuje

Sjednocuje

Rozzáří

Kryje nedokonalosti

Proti začervenání a skvrnám

Hydratuje a zklidňuje

Sjednocuje

Chrání před znečištěním

Kryje nedokonalosti

Hydratuje

Sjednocuje a zmatňuje

Stejně jako BB a CC, i DD krémy se mohou používat samostatně pro přirozený vzhled nebo jako podkladová báze. Máte citlivou pokožku a obáváte se, aby vám krém nezpůsobil podráždění? Na trhu jsou nyní i DD krémy určené právě pro citlivou pleť.

Jaká je vaše volba?

Snad již máte jasnější představu o tom, jaké vlastnosti mají BB, CC a DD krémy a který z nich je pro vás ten pravý. Při výběru je důležité mít na paměti, že složení a účinky krémů se různí v závislosti na konkrétní značce. Proto je potřeba si všímat účinných látek a ujasnit si, co od krému očekáváte. Nejlepší je, pokud máte možnost nejprve vyzkoušet, zda vám krém sedí a přináší vám to, co potřebujete.

Důležitá připomínka na závěr – ať už zvolíte BB, CC, nebo DD krém, nespoléhejte na UV ochranu obsaženou v krému. Tónování často svádí k tomu, že podceňujeme adekvátní ochranu proti slunečním paprskům. Pokud se vystavujete sluníčku, nezapomeňte použít přípravky na opalování s vysokým ochranným faktorem.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Chraňte svou pleť před mrazem!

Chraňte svou pleť před mrazem!

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách