Zpět na články

Zázrak zvaný cica krém

Zázrak zvaný cica krém

Už jste někdy slyšela o blahodárných účincích rostlinky zvané Centella Asiatica? Že ne? Seznamte se se základní složkou cica krémů.

Centella Asiatica neboli pupečník lékařský se pro své léčivé účinky používá v čínské medicíně již po tisíciletí. Tato nenáročná plazivá rostlinka, kterou můžete pěstovat i doma, je pro zdraví člověka velice prospěšná. Pomáhá proti zánětům, zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť, zároveň se užívá při psychických problémech – zmírňuje deprese, bolesti hlavy plynoucí ze stresových situací a také zkvalitňuje spánek.

Centella Asiatica základní stavební kámen každého cica krému

Pupečník lékařský se skvěle hodí i na vnější použití. Jeho listy obsahující řadu zdraví prospěšných látek (vitamin B a C, minerály, nasycené mastné kyseliny) mají hojivé účinky, proto se přikládají na popáleniny, otoky nebo jiná onemocnění kůže. Pomáhají také při léčbě aftů, oparů, zánětech žil, skvěle fungují proti celulitidě. Pro své příznivé účinky proto bývá Centella Asiatica přidávána do celé řady kosmetických produktů.

Jaké jsou účinky cica krémů?

Cica krémy jsou tzv. reparační krémy, které zklidňují podrážděná místa, poškozenou pokožku a zmírňují následky po menších operacích a dermatologických zákrocích. Cica krémy jsou poměrně univerzální. Mohou se používat na obličej i pokožku těla včetně vlasů. Navrací pokožce pružnost, pomáhají posilovat a obnovovat kožní bariéru, zklidňují oslabené a citlivé partie těla.

Pomáhají také při léčbě aftů, oparů, zánětech žil, skvěle fungují proti celulitidě.

Vhodné jsou pro dospělé i děti, zejména novorozence trpící plenkovou dermatitidou. Cica krémy zakoupíte v každé lékárně, a to bez lékařského předpisu.

Výhody cica krémů:

  • příjemná a jemná textura
  • hypoalergenní
  • antibakteriální
  • bez parfemace

Cica krém má poměrně velkou škálu využití, proto by jej spolu s dalšími léky a obvazy měla obsahovat každá domácí lékárnička!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách