Zpět na články

Micelární voda – je vhodná k čištění pleti s akné?

Oblíbený pomocník v péči o citlivou pleť

Micelární vody se v poslední době staly hitem. Jsou však vhodné i pro citlivou pleť a pro pleť se sklonem k akné? Čtěte dále.

Micelární vody jsou velmi šikovné produkty na čištění pleti. Díky nim se čištění stává snadným a rychlým rituálem. Můžete je totiž použít nejen k čištění pleti, ale zároveň i k odlíčení celého obličeje i očí, a to včetně voděodolného make-upu.

Opravdu jsou tak účinné?

Tajemstvím micelárních vod jsou takzvané micely – aktivní částice, které jsou schopné na sebe vázat nečistoty. Díky tomu dokáže micelární roztok šetrně a zároveň účinně nejen odstranit make-up, ale i zbavit pleť veškerých nečistot. Lehké složení micelárního roztoku pleť nezatěžuje, naopak ji osvěží a zanechává příjemný pocit čistoty.

Máte sklon k akné?

Pokud máte pleť mastnou nebo se sklonem k akné, právě pro vás je micelární voda tou pravou volbou. Na trhu jsou k dostání micelární vody určené pro mastnou pleť, například Garnier Pure, Bioderma Sébium nebo Mixa Anti-imperfection.

„Pleť dokonale vyčistí takové micelární vody, jejichž složení obsahuje antioxidační zinek. Díky zinku totiž micelární voda pročistí póry, zbaví pleť nečistot a brání vzniku zánětů.“

Ačkoli mastná pleť svádí k častějšímu mytí, není vhodné ji čistit pouhou vodou. Ta totiž pleť vysušuje, což pokožku nutí ke zvýšené produkci mazu. Micelární voda naopak dokáže pleť hydratovat a chránit před vysušováním. Pleť se sklonem k akné potřebuje každý den obzvláště důkladné a účinné čištění, aby se póry nadále neucpávaly nadbytečným mazem a nečistotami.

Vyvinuté pro problematickou pleť

Pokud má vaše pleť sklony k tvorbě akné nebo pupínků, sáhněte po micelární vodě, která je speciálně určena pro tento typ pleti. Její složení je totiž vyvinuto tak, aby pleti poskytlo hloubkové čištění a redukci kožního mazu.

Pleť dokonale vyčistí takové micelární vody, jejichž složení obsahuje antioxidační zinek. Díky zinku totiž micelární voda pročistí póry, zbaví pleť nečistot a brání vzniku zánětů. Dalším efektivním pomocníkem je glycerin, který díky svým hydratačním účinkům pleť chrání před vysušováním a zklidňuje ji.

Některé micelární vody dokážou redukovat produkci kožního mazu a udržovat přirozenou ochrannou bariéru. U některých micelárních vod se dokonce můžete setkat se žádoucím zmatňujícím efektem.

Pokud je vaše pleť citlivá, používejte velmi šetrné micelární vody, které neobsahují alkohol, parfemaci, parabeny ani jiné potenciálně dráždivé látky.

Efektivní ve všech ohledech

S micelární vodou můžete ihned zapomenout na řadu přípravků na odličování a čištění pleti. Oblíbená „micelárka“ je totiž spolehlivě nahradí. Aplikuje se jednoduše na vatový, nejlépe bavlněný tampon a poté na obličej. Pleť však příliš nedrhněte, stačí jemně aplikovat na celou plochu obličeje a především na problematickou T-zónu, která bývá nejmastnější částí obličeje. Na rozdíl od jiných odličovacích a čisticích produktů není nutné micelární vodu oplachovat.

Zvažujete, zda micelární vodu ano, či ne? Za vyzkoušení to určitě stojí. Každému vyhovuje jiný typ, svou oblíbenou si ale určitě brzy najdete. Pokud má vaše pleť sklony k tvorbě akné nebo pupínků a chcete ucpané póry redukovat, zvolte rovnou micelární vodu vyvinutou přímo pro tento typ pleti.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jarní tipy pro zdravou pleť

Jarní tipy pro zdravou pleť

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách