Zpět na články

Jednoduchá řešení pro krásnou pleť

Tipy, jak bojovat proti nedostatkům pleti

Vyzkoušejte pouze některé rady, nebo klidně všechny a uvidíte, že vaše pleť bude čistá, zdravá a zářivá.

1. Nevycházejte bez opalovacího přípravku. Víme, víme – už jste to slyšeli milionkrát, ale opalovací přípravek je jedna ze základních věcí, které oceníte především v pozdějším věku. Je daleko jednodušší předcházet vráskám pomocí opalovacího přípravku, než se je poté snažit vyřešit lékařským zákrokem. Doporučují se krémy s faktorem minimálně SPF 30.

2. Čistěte štětce na make-up. Britská studie zjistila, že až 72 % žen nečistí vůbec nebo špatně své kosmetické pomůcky. A to přesto, že znečistěné kosmetické štětce mohou pleti velmi vážně ublížit, protože se v nich vyskytuje velké množství bakterií. Ty štětce, které používáte na aplikaci make-upu každý den, čistěte každý týden. Štětce, které používáte příležitostně nebo jednou za čas, stačí důkladně vyčistit jednou za 3 týdny. Použijte malé množství mýdla nebo velmi jemného šamponu a ve vlažné vodě štětce důkladně vyperte. Důležité je, abyste je nechala důkladně proschnout, a bakterie tak neměly šanci se množit.

3. Začněte používat sérum. Pleťové sérum je daleko více koncentrované než obyčejný krém, proto si vystačíte pouze s malým množstvím produktu. Hledejte ta, která mají antioxidanty, což je hlavní ochrana pleti před volnými radikály a stresem. Nebojte se, že utratíte jmění za kvalitní sérum. Určitě najdete sérum, které vám bude vyhovovat i v levnější kategorii.

4. Čistěte svůj mobilní telefon. Výzkum ze Stanfordovy univerzity prokázal, že pokud používáte mobil téměř nepřetržitě, je více špinavý než toaleta v metru. Ukázalo se, že obrazovka telefonu přenáší viry tak rychle, jako kdyby vám někdo kýchl nemoc přímo do obličeje. Všechny tyto nečistoty a viry se přenáší na vaši pokožku pokaždé, když s někým telefonujete a přikládáte telefon k obličeji, a mohou způsobovat podráždění nebo akné. Udržujte svůj telefon čistý – pomocí antibakteriálních ubrousků jej čistěte několikrát denně.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Relaxační techniky, které vás zbaví stresu

Relaxační techniky, které vás zbaví stresu

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách