Zpět na články

Jednoduchá řešení pro krásnou pleť

Tipy, jak bojovat proti nedostatkům pleti

Vyzkoušejte pouze některé rady, nebo klidně všechny a uvidíte, že vaše pleť bude čistá, zdravá a zářivá.

1. Nevycházejte bez opalovacího přípravku. Víme, víme – už jste to slyšeli milionkrát, ale opalovací přípravek je jedna ze základních věcí, které oceníte především v pozdějším věku. Je daleko jednodušší předcházet vráskám pomocí opalovacího přípravku, než se je poté snažit vyřešit lékařským zákrokem. Doporučují se krémy s faktorem minimálně SPF 30.

2. Čistěte štětce na make-up. Britská studie zjistila, že až 72 % žen nečistí vůbec nebo špatně své kosmetické pomůcky. A to přesto, že znečistěné kosmetické štětce mohou pleti velmi vážně ublížit, protože se v nich vyskytuje velké množství bakterií. Ty štětce, které používáte na aplikaci make-upu každý den, čistěte každý týden. Štětce, které používáte příležitostně nebo jednou za čas, stačí důkladně vyčistit jednou za 3 týdny. Použijte malé množství mýdla nebo velmi jemného šamponu a ve vlažné vodě štětce důkladně vyperte. Důležité je, abyste je nechala důkladně proschnout, a bakterie tak neměly šanci se množit.

3. Začněte používat sérum. Pleťové sérum je daleko více koncentrované než obyčejný krém, proto si vystačíte pouze s malým množstvím produktu. Hledejte ta, která mají antioxidanty, což je hlavní ochrana pleti před volnými radikály a stresem. Nebojte se, že utratíte jmění za kvalitní sérum. Určitě najdete sérum, které vám bude vyhovovat i v levnější kategorii.

4. Čistěte svůj mobilní telefon. Výzkum ze Stanfordovy univerzity prokázal, že pokud používáte mobil téměř nepřetržitě, je více špinavý než toaleta v metru. Ukázalo se, že obrazovka telefonu přenáší viry tak rychle, jako kdyby vám někdo kýchl nemoc přímo do obličeje. Všechny tyto nečistoty a viry se přenáší na vaši pokožku pokaždé, když s někým telefonujete a přikládáte telefon k obličeji, a mohou způsobovat podráždění nebo akné. Udržujte svůj telefon čistý – pomocí antibakteriálních ubrousků jej čistěte několikrát denně.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách