Zpět na články

Relaxační techniky, které vás zbaví stresu

Relaxujte, zasloužíte si to!

Možná máte pocit, že na to, abyste se opravdu zbavili stresu, potřebujete dva týdny dovolené u moře, nebo přinejmenším víkend ve wellness hotelu. Relaxace ale může zabrat méně času, než si myslíte, a její příznivé účinky na organismus pocítíte okamžitě. Tyto jednoduché tipy vám ukážou, jak se zbavit stresu za 15 minut.

1. Meditujte

Již pár minut meditace denně dělá zázraky. Je to jednoduché. Sedněte si rovně na zem, zavřete oči a myslete na příjemné věci. Zhluboka dýchejte a nechte nepříjemné věci odeznít.

2. Dýchejte zhluboka

Dejte si 5minutovou pauzu a soustřeďte se pouze na své dýchání. Seďte vzpřímeně, nadechujte se pusou a vydechujte nosem. Položte si ruku na břicho a vnímejte každý nádech a výdech.

3. Uvolněte ztuhlé svaly

Umístěte teplý zábal kolem krku a ramen po dobu 10 minut. Zavřete oči a relaxujte. Odstraňte zábal a použijte tenisový míček nebo masážní pěnu a rozmasírujte si zatuhlé a ztvrdlé části. Položte míč mezi záda a stěnu. Opřete se do míče a držte mírný tlak po dobu až 15 sekund. Poté přesuňte míč na jiné místo.

4. Smějte se nahlas

Smích, který jde od srdce, vám nejenom zlepší náladu, ale pomůže vaší psychice klidně i na celý den. Smějte se, vaše tělo při smíchu vyplavuje endorfiny, které vám zvednou náladu, a na stres už nezbude místo!

5. Poslouchejte hudbu

Výzkumy ukázaly, že správný výběr hudby může snížit váš tlak a zmírnit stres. Proto si vytvořte playlist se zvuky přírody, které vám navodí příjemný pocit a pomohou vytvořit tu správnou relaxační atmosféru.

6. Hýbejte se

Nemusíte chodit každý den běhat, stačí jakákoliv forma pohybu od jógy přes běh až k silovému tréninku v posilovně. Hormony vylučované při sportu přináší pocit štěstí, zbaví vás depresí a pomohou vám vyrovnat se se stresem. Každý pohyb se počítá! Projděte se cestou z práce, vyjděte schody místo výtahu nebo se protáhněte a zacvičte si na židli v práci. Uvidíte, že i malý pohyb prospěje nejen vašemu tělu, ale také mysli.

Jaké jsou vaše oblíbené způsoby, jak vypnout a zbavit se stresu? Meditujete, chodíte běhat, tančit nebo zpíváte? Podělte se s námi o své zkušenosti s relaxačními technikami v komentářích.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Zázrak jménem bambucké máslo

Zázrak jménem bambucké máslo

Jóga pro zdraví vaší citlivé pleti

Jóga pro zdraví vaší citlivé pleti

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách