Zpět na články

Víte, jak třídit obaly od kosmetických přípravků?

Víte, jak třídit obaly od kosmetických přípravků?

Logicky vás napadne, že plastové obaly od šamponů, kondicionérů či krémů patří do žlutých kontejnerů, kam třídíme plasty. Víte ale, zda je třeba produkty vyplachovat, a co když lahvička obsahuje také pumpičku?

„Všechny prázdné plastové lahvičky není třeba vyplachovat, patří do tříděného odpadu i s uzávěrem. Platí to i pro lahvičky s rozprašovačem, pumpičkou a stlačovacím dávkovačem, pokud jsou z plastu. V případě, že pumpička obsahuje kovové či silikonové části, je nutné ji od lahvičky oddělit a odložit ji do směsného odpadu,“ uvádí vzdělávací web třídímeprokrasu.cz, který vznikl na popud kosmetické společnosti L´Oréal Česká republika ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.

Nádobky na krémy mohou být nejen z plastu, ale také ze skla. Většinu skleněných produktů můžete odnést do kontejneru na sklo (i s nepatrnými zbytky uvnitř). Do skla můžete vytřídit dokonce prázdnou lahvičku od laku na nehty, parfém či make-up, pozor si ale dávejte na víčka, která je třeba vytřídit podle druhu materiálu do samostatného kontejneru  (plasty, kovy, případně směsný odpad, pokud se jedná o kombinaci materiálů).

A co s laky na vlasy?

V České republice stále přibývá také šedých (popřípadě červených) nádob, které slouží k třídění odpadu kovů. Zde můžete odložit tlakové nádoby od sprejů na vlasy, deodorantů a pěn na holení. Pozor si dávejte na to, aby byly nádoby vždy zcela prázdné a nesnažte se je násilně otevírat nebo propichovat.

Je třídění opravdu k něčemu?

Třídit odpad není jen gesto. Je to také občanský počin! Přestože velkou část odpovědnosti nesou společnosti, třídit musí nakonec sám spotřebitel.

Začít musíme každý sám u sebe, doma. Pokud se budete zajímat o životní prostředí a z třídění kosmetických a hygienických přípravků se stane rutina, můžete být vzorem pro své okolí včetně dětí, pro které planetu zachováte tříděním udržitelnou a životaschopnou.

Partneři společnosti L´Oréal, jako jsou NotinoCosmetixMarionnaud či Douglas, vám zapojením do vzdělávání vašeho okolí nabízejí slevové vouchery, které najdete na webu www.tridimeprokrasu.cz spolu s ostatními informacemi.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách