Zpět na články

Jak pečovat o suchou a citlivou pleť

SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Za suchou pleť nemůže nedostatek vody. Chybí jí přirozené oleje, a proto je citlivá na vnější vlivy. Takže i když je hydratace důležitá, při péči o suchou pleť to není to hlavní. Nejvíce vysušená a také citlivá je pleť v zimních měsících. Nízké teploty pokožku ještě více zatěžují, dbejte proto na výživu a ochranu ještě více než v létě. Cílem je pokožku vyživit a posílit kožní bariéru. Jak na to?

  • Olejujte zvnějšku: vybírejte si krémy bohaté na přírodní oleje nebo používejte oleje samotné. Oblíbený je jojobový, kokosový nebo avokádový. Možná budete muset chvilku experimentovat, abyste zjistili, který olej vám vyhovuje.
  • Dopřejte si výživnou masku: zkuste med, ovesné vločky nebo některou z dalších zázračných ingrediencí.
  • Do jídelníčku přidejte avokádo, lososa, mandle a vajíčka. Dobré tuky poskytnou pokožce potřebnou výživu zevnitř.
  • Listová zelenina vám dodá železo a vitaminy A, B a E, které chrání pokožku a podporují imunitní systém. Pomůže také betakaroten, který najdete ve žlutém a oranžovém ovoci a zelenině.
  • Pitný režim je důležitý i pro suchou pleť: dostatek vody zajistí, že se všechny potřebné živiny do kůže spolehlivě dopraví.

JAK PEČOVAT O PLEŤ – SPRÁVNÉ ODLIČOVÁNÍ

Při nevhodné péči o suchou pleť si můžete způsobit problémy, které se mohou objevit s odstupem několika let jako předčasné vrásky, prosvítající cévky na pokožce a jiné problémy.

Pro suchou pleť je také velice důležité správné a důkladné odličování. Vhodné jsou micelární vody, odličovací mléka nebo oleje. Po aplikaci pleť ztonizujte, lehce osušte papírovým ubrouskem a poté natřete vyživujícím hydratačním krémem.

Suchá pokožka potřebuje více hydratovat – hydtratačními krémy, které ale neucpávají póry. Vhodný krém můžete použít i několikrát za den a pleť chraňte make-upem a pudrem, který nevysušuje.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů
HYDRATACE A VÝŽIVA
SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů

Co způsobuje, že je naše pleť citlivá?
SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Co způsobuje, že je naše pleť citlivá?

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách