Zpět na články

Jak pečovat o pleť po létě

Jak pečovat o pleť po létě

Tipy, jak vrátit pleť po létě znovu do kondice

Léto už je u konce a se změnou počasí je vhodné také změnit péči a přípravky k péči o pleť. Je po létě vaše pleť vysušená, i když jste se držela veškerých rad, jak pečovat o pleť v létě? Teď vaše pleť potřebuje především péči, která jí pomůže zotavit se po napáchaných škodách. Přečtěte si, co vaši pleť zaručeně uzdraví.

Spáleniny od slunce

Pokud jste na slunci strávila příliš mnoho času, je velká šance, že se vaše pokožka spálila nebo alespoň podráždila. Jako první pomoc můžete použít některý z osvědčených domácích triků, které vaší pleti určitě uleví od bolesti. Smíchejte vodu s mlékem, které díky obsahu protizánětlivé kyseliny mléčné vaši pleť ošetří. Dalším trikem je aloe vera, pokud ji máte doma, rozpulte listy a potřete jimi postižené místo. Zkuste jeden z těchto triků a uvidíte, že se vaší pokožce uleví.

Vitaminy

Dostat pokožku opravdu do formy vám pomůžou produkty s vitaminem C, který rozzáří a uzdraví pokožku. Také vitamin E pomůže hydratovat poškozenou pokožku. Termální voda je ideálním společníkem na cestách! Noste ji všude s sebou a v teplém počasí ji používejte k osvěžení a zklidnění pokožky.

Hydratace

Hydratační krém! Nejdůležitější produkt v jakémkoliv ročním období. Proč ale nenajít produkt, který nejen léčí vaši namáhanou pokožku, ale také pracuje na prevenci jemných vrásek? Používejte krémy přesně pro svůj typ pleti.

Noční krém

Jděte do postele s nočním krémem, který pečlivě vmasírujete do své pokožky, a probuďte se s krásnou, svěží a hydratovanou pokožkou. Na dehydrovanou nebo poškozenou pokožku vyzkoušejte sérum z produktové řady svého oblíbeného krému, které díky větší koncentraci vaši pleť vyživí ještě lépe než noční krém.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Zpátky do školy

Zpátky do školy

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách