Zpět na články

Zpátky do školy

Podzimní tipy na péči o citlivou pokožku vašich dětí

Závěr léta může pro vaše nejmenší znamenat méně spálenin od slunce, ale podzim přináší své vlastní problémy v péči o pleť. Uprostřed zaneprázdněného začátku školního roku proto nezanedbávejte péči o  citlivou dětskou pokožku. V tomto článku se dozvíte rychlé a snadné triky pro udržení zdravé pokožky vašich nejmenších .

Děti mohou mít citlivou pokožku náchylnou na podráždění v každém věku a změna ročních období stav ještě zhoršuje. Mezi letním vedrem a hektickým počátkem školního roku je čas přehodnotit péči a potřeby pokožky vašich dětí a začít řešit problémy specifické pro chladnější období. Tyto jednoduché tipy vám pomohou chránit pokožku vašich dětí a udržet ji zdravou po všechna roční období.

„Zajistěte svým dětem přísun potravin s vysokým obsahem antioxidantů a vitamínu D, které nejen posilní jejich imunitní systém, ale zároveň udrží jejich kůži pružnou a hladkou“

 1. Poučte své děti o hygieně a ochraně kůže
 • Mytí rukou – Když děti pochopí, že je důležité udržovat své tělo v čistotě – zejména ruce, aby se nerozšířily bakterie na jiné části těla, máte z velké části vyhráno. Naučte děti, že mytí rukou je jednoduchý způsob, jak zůstat zdravý, a veďte je k tomu, aby si zvykly mýt ruce před a po jídle, po použití toalety, po manipulaci se zvířaty, nebo kdykoliv jsou jejich ruce špinavé. U dětí s citlivou pokožkou je u mytí rukou důležité používat šetrné mýdlo. Pokud jsou ruce vašich dětí velmi suché nebo podrážděné, vyberte hydratační mýdlo bez barviv a parfémů.
 • Koupání – Ačkoliv neexistuje žádné definitivní pravidlo, doporučuje se  koupat malé dítě minimálně jednou nebo dvakrát týdně. malé dítě minimálně jednou nebo dvakrát týdně. Děti s velmi suchou pokožkou by měl vidět dermatolog a doporučit další postup. Aby se zabránilo dalšímu vysušování pokožky, je lepší koupat tyto děti méně často; například s použitím extra vyživujícího mycího gelu na tělo a vlasy bez obsahu mýdla, parabenů a barviv.
 • Poškození sluncem – Léto je u konce a slunce již možná nezáří tak silně, to ale neznamená, že by vaše děti s citlivou pokožkou měly vycházet ven bez sluneční ochrany. Podle centra pro kontrolu a prevenci nemocí může pár vážných spálenin zvýšit riziko rakoviny kůže v pozdějším věku. Naučte své děti používat opalovací přípravky, kdykoliv jdou ven, dokonce i když je zataženo. A samozřejmě připomeňte svým dětem, ať mezi 10 a 14 hodinou netráví čas na přímém slunci, když jsou sluneční paprsky nejsilnější.
 1. Dejte jim cestovní balení produktů vždy do batohu
 • Opalovací krém – Výzkum ukázal, že spáleniny od slunce u dětí vysoce zvyšují riziko poškození pleti až rakoviny v pozdějším věku, proto je omezení pobytu na slunci jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit pozdějším onemocněním kůže. Chraňte své děti opalovacími přípravky s ochranným faktorem minimálně 30.
 • Krém – Pro děti, které mají suchou, šupinatou nebo svědivou pokožku, je nejlepší mít vždy u sebe cestovní balení krému určeného přímo pro tento typ pleti. Příchod chladnějšího počasí bude mnohem příjemnější s tímto krémem vždy po ruce.
 • Ubrousky – Čisticí ubrousky jsou skvělý způsob, jak udržet pokožku dětí, kdykoliv v čistotě. Použijte ubrousky, které jsou určeny pro citlivou a k podráždění náchylnou kůži. Navíc můžete tyto ubrousky použít k čištění vlastních rukou nebo k odstranění make-upu.
 1. Zabalte jim zdravý oběd s sebou do školy nebo na výlet
 • Voda – Udržujte své děti hydratované v každém ročním období. Naučte je pít dostatečné množství vody, i když nejste nablízku, pomocí vtipné láhve, kterou si mohou s sebou vzít jak do školy, tak na mimoškolní činnost.
 • Potraviny bohaté na vitamin D – Je to pouze mylná představa, že vitamin D lze načerpat pouze ze slunce. Vitamin D je obsažený v mnoha potravinách, jako je například losos, tuňák nebo pomerančový džus.
 • Antioxidanty – Zajistěte svým dětem přísun potravin s vysokým obsahem antioxidantů, které nejen posilní jejich imunitní systém, ale zároveň udrží jejich kůži pružnou a hladkou. Většina dětí miluje ovoce, proto jim ke svačině připravte například borůvky, ostružiny nebo jahody, které mohou jíst po celý den.

Péče o pokožku vašich dětí během celého dne nemusí být složitá ani časově náročná v průběhu školního roku. Uplatňováním těchto rad ve vašem rušném životě můžete udržet citlivou pokožku svých dětí zdravou, hydratovanou a chráněnou za každého ročního období, ať už doma, nebo ve škole. A jak pečujete o pokožku vašeho děťátka vy?

 

 

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách