Zpět na články

Jóga pro zdraví vaší citlivé pleti

Omlazení a očištění pleti pomocí jógových cvičení

Většina z nás již slyšela o blahodárných účincích jógy na lidské tělo, ducha i mysl. Není tedy překvapením, že působí i na naši pleť. Praktikování všech jógových pozic zlepšuje cirkulaci krve v celém těle. Některé pozice napomáhají intenzivnímu očišťování našeho organismu, zbavují nás odpadních látek a stimulují lymfatický systém. Obrácené jógové pozice, jako například stoj na hlavě, výrazně zvyšují prokrvení v oblasti obličeje, což pomáhá očistit a rozzářit pleť. Důležitou součástí jógové praxe je Pozdrav slunci, který také rozproudí vodu, krev i lymfu v našem těle a napomáhá mu zbavit se odpadních látek. Cítíte, jak se vaše tělo probouzí, páteř je pružná. Pozdrav slunci má omlazující účinky na celé naše tělo i na naši pleť.

Dechové techniky

Dalším typem cvičení jsou dechové techniky (Pránájáma), zejména Kapalabháti, které účinně stimulují okysličení hlavy a přispívají k vyhlazování mimických vrásek  v obličeji. Pokud máte velmi citlivou pleť a trápí vás letní počasí, pak jsou dobrým tipem dechové techniky Šítalí a Šítkarí pránájáma, které mají chladivý efekt na kůži a udržují ji zářivou, nikoliv mastnou. Pozor však na praxi dechových technik v těhotenství nebo při vysokém krevním tlaku. Pro posílení mimických svalů také existuje řada jednoduchých jogínských technik, které skvěle fungují například proti druhé bradě nebo na posílení kontur obličeje. Kvalita naší pleti také velmi úzce souvisí s jídlem a zažíváním, které můžeme podpořit některými jógovými pozicemi, zejména rotací páteře.

Očistné a meditační techniky

Jógová praxe však není jen o pozicích a dýchání, ale též o očistných technikách a meditaci. Z očistných technik doporučuji zařadit očistu tlustého střeva – Šankhaprakšalána (ne častěji než 2x do roka) – a nebo nosu a vedlejších nosních dutin –Džala nétí. Protože celá oblast naší hlavy je propojená, uvidíte, jak se po očistě nosu rozzáří vaše oči. Meditační techniky vám pomohou zbavit se vnitřního napětí, tenze a vymažou pár let z vašeho obličeje. Posledním doporučením pro citlivou pleť je smích – je to to nejjednodušší, co můžete pro svou pleť udělat, aby byla nádherně pevná a zářila. Nezapomeňte, že úsměv na vaší tváři se odráží v nitru vašeho těla i ve vaší mysli.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách