Zpátky na články

Jak pečovat o suchou a citlivou pleť

8.2.2017

SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Za suchou pleť nemůže nedostatek vody. Chybí jí přirozené oleje, a proto je citlivá na vnější vlivy. Takže i když je hydratace důležitá, při péči o suchou pleť to není to hlavní. Nejvíce vysušená a také citlivá je pleť v zimních měsících. Nízké teploty pokožku ještě více zatěžují, dbejte proto na výživu a ochranu ještě více než v létě. Cílem je pokožku vyživit a posílit kožní bariéru. Jak na to?

 

  • Olejujte zvnějšku: vybírejte si krémy bohaté na přírodní oleje nebo používejte oleje samotné. Oblíbený je jojobový, kokosový nebo avokádový. Možná budete muset chvilku experimentovat, abyste zjistili, který olej vám vyhovuje.
  • Dopřejte si výživnou masku: zkuste med, ovesné vločky nebo některou z dalších zázračných ingrediencí.
  • Do jídelníčku přidejte avokádo, lososa, mandle a vajíčka. Dobré tuky poskytnou pokožce potřebnou výživu zevnitř.
  • Listová zelenina vám dodá železo a vitaminy A, B a E, které chrání pokožku a podporují imunitní systém. Pomůže také betakaroten, který najdete ve žlutém a oranžovém ovoci a zelenině.
  • Pitný režim je důležitý i pro suchou pleť: dostatek vody zajistí, že se všechny potřebné živiny do kůže spolehlivě dopraví.

 

JAK PEČOVAT O PLEŤ – SPRÁVNÉ ODLIČOVÁNÍ

Při nevhodné péči o suchou pleť si můžete způsobit problémy, které se mohou objevit s odstupem několika let jako předčasné vrásky, prosvítající cévky na pokožce a jiné problémy.

Pro suchou pleť je také velice důležité správné a důkladné odličování. Vhodné jsou micelární vody, odličovací mléka nebo oleje. Po aplikaci pleť ztonizujte, lehce osušte papírovým ubrouskem a poté natřete vyživujícím hydratačním krémem.

Suchá pleť potřebuje více hydratovat – mastnějšími krémy, které ale neucpávají póry. Vhodný krém můžete použít i několikrát za den a pleť chraňte make-upem a pudrem, který nevysušuje.

Další články si přečtete na institutu citlivé pleti

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jak správně čistit pleť

ČIŠTĚNÍ PLETI

Problémy se začervenáním pleti

ZAČERVENALÁ PLEŤ

Jak správně hydratovat pleť

HYDRATACE A VÝŽIVA

@mixaczsk

Které produkty jsou vhodné
pro mou pleť?

Pokračovat na další otázku
Opakovat test

Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách