Zpět na články

Chraňte dětskou pokožku při letním koupání

Letní péče o dětskou pokožku

Dětská kůže je mnohem tenčí a zranitelnější než pokožka dospělého člověka. Zatím nemá vytvořený dokonalý povrchový film, a tak je náchylnější k poškození, méně odolná a snadno se vysušuje. Na to nesmíme zapomínat zejména během letních měsíců, kdy je pokožka dětí vystavena sluníčku a vodě a je často dehydrovanější než kdykoli jindy. Jak tedy co nejlépe chránit citlivou dětskou pokožku před sluníčkem i vysušením?

Ochrana před sluncem

U dětí bychom se měli vyvarovat pobytu na přímém slunci, a to především v době mezi 11. a 15. hodinou. I mimo tento čas pobývejte s dětmi raději ve stínu. Přirozená ochrana dětské pokožky vůči slunečnímu záření se teprve vyvíjí, a než je plně funkční, ještě to potrvá. Nezapomínejte pokožku namazat dětskými kosmetickými přípravky. Kromě opalovacích krémů používejte i hydratační přípravky určené pro citlivou dětskou pleť, voda totiž pokožku vysušuje. Děti i na pláž oblékněte do lehkého oděvu, který by měl zakrývat krk i záda, také nezapomínejte na klobouček nebo čepici k ochraně hlavy. Toto oblečení by mělo být z prodyšného bavlněného materiálu.

Jaký ochranný krém použít a kdy?

U nejmenších dětí představuje i malá změna barvy pokožky potencionální riziko, takže žádné opalování. Kůže si totiž pamatuje každé opálení i spálení. Dětem vždy aplikujte opalovací krém s nejvyšším ochranným faktorem 50+. Můžete si vybrat mezi sprejem, pěnou nebo mlékem. Děti musíte namazat alespoň 30 minut předtím, než půjdete na pláž, k jezeru nebo na procházku. Krém s UV faktorem opětovně nanášejte každé dvě hodiny nebo po každém koupání ve vodě.

Koupání bez rizika

Léto bez vody by snad ani nebylo létem. Děti se u vody vyřádí a pobyt na čerstvém vzduchu jim prospěje. Zvláště u malých dětí ale pozor na to, kam se pojedete koupat. U jezera nebo přírodního koupaliště dbejte na to, aby voda v něm byla čistá, a pokud se tam objevily sinice, rozhodně s dítětem do vody nechoďte. Také pozor na bazény – obsahují chlor, který může dětskou pokožku podráždit. Ideální je ze zdravotního hlediska slaná mořská voda.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách