Zpátky na články

10 novoročních předsevzetí pro krásnou pleť

5.1.2020

Aby vaše pleť byla v novém roce krásná a zdravá

 

Kdyby s Vámi vaše pleť mohla komunikovat, požádala by Vás, ať dodržujete následujících deset předsevzetí. A to nejen prvních pár týdnů, jak to tak u novoročních slibů bývá, ale nejlépe po zbytek života. Za to vás pak odmění svou krásou, hebkostí a pružností. Tak do toho!

  1. Vždy se před spaním odličujte

Pleť se nejlépe revitalizuje přes noc, proto musí být dokonale čistá a bez zbytků make-upu, než jdete spát. Jste večer na důkladné čištění příliš unavená? Celodenní nečistoty můžete smýt klidně hned po večeři, nebo až přijdete z práce. Vaše pleť si aspoň odpočine o něco déle.

 

  1. Jeden den týdně bez make-upu

Báze, korektor, make-up, pudr, tvářenka, stíny… Tohle všechno vaši pleť dusí a vyčerpává. A když má líčidla snášet dennodenně, neprospívá jí to. Odměňte ji proto alespoň jednou týdně za trpělivost a vyrazte do ulic nenamalovaná. Uvidíte, že tahle změna pleti jen prospěje.

  1. Jezte a pijte zdravě

Zdravá strava pomáhá nejen vašemu tělu, psychice, ale i Vaší kráse. Pokud do svého jídelníčku zařadíte více zeleniny, ovoce a budete pít ještě více vody a zeleného čaje, za pár měsíců bude lépe vám i Vaší pleti.

  1. Používejte výrobky určené pro svůj typ pleti

To, že je vaše přítelkyně spokojená se svým krémem, neznamená, že je ideální také pro Vás. Vždy se řiďte doporučením výrobce a vybírejte produkty podle typu pleti. Složení přípravku určeného pro suchou pleť totiž může na pleti smíšené či mastné napáchat pěknou paseku.

  1. Myjte své štětce na make-up

Částečky kůže a maz, který se usazuje na štětcích, vytváří ideální prostředí pro bakterie. Je proto vhodné mýt štětce nejlépe každý týden, alespoň však jednou za měsíc. Stačí je umýt vlažnou vodou a mýdlem na ruce či dětským šamponem, nechat je proschnout a máte hotovo.

  1. Hlídejte si znaménka

Pravidelně kontrolujte své pihy a znaménka na celém těle a jednou ročně navštěvujte také kožního lékaře. Ty malé skvrnky jsou totiž záludné a laické oko nemusí odhalit nebezpečí, která v sobě skrývají. Nepodceňujte prevenci.

  1. Nezapomínejte na peeling

Lidská kůže se neustále obnovuje a kožní buňky na jejím povrchu odumírají. Proto je potřeba je pravidelně odstraňovat. Alespoň jednou či dvakrát týdně proto použijte nejen na svůj obličej, ale také na celé tělo přípravek s peelingem. Zaručí hebkou a zdravou pokožku.

  1. Spěte alespoň 8 hodin denně

Nejen váš mozek si potřebuje pořádně odpočinout, ale také tělo a pleť. Není náhoda, že se vám při nedostatku spánku tvoří černé kruhy pod očima. Pokožka totiž spánek potřebuje. Spěte 8 hodin denně a budete se cítit i vypadat lépe.

  1. Hýčkejte sama sebe

Věnujte sama sobě více času a pečujte o sebe. Alespoň jednou týdně si naneste pleťovou masku, zajděte si na kosmetiku, dejte si dlouhou koupel… Takový relax vám jen prospěje, a navíc se projeví i navenek.

  1. Myslete na hydrataci

Ať už je vaše pleť suchá, mastná, či smíšená, hydratace je vždy potřeba. Jakmile vylezete z horké sprchy, hned sáhněte po krému. Teplá voda totiž pokožku dehydratuje. Kromě každodenního používání hydratačních krémů nezapomínejte ani na dodržování pitného režimu.

Deset jednoduchých pravidel a výsledek stojí za to! Dala jste si do nového roku nějaká další předsevzetí pro krásnou pokožku? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Komentáře

Dále by vás mohlo zajímat

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

style="background-color:#" >

Mohlo by vás zajímat

Regenerujte pokožku během spánku

Jak správně čistit pleť

ČIŠTĚNÍ PLETI

Od peelingů z mouky po Cold Cream a dál

8 doporučení pro lepší život s citlivou pletí

Podívejte se na náš Instagram

zobrazit Instagram

Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách