Zpět na články

Péče o ruce

Péče o ruce

Na co bychom v péči o ruce neměli zapomínat

Péče o ruce je důležitá protože kůže na rukou je stejně citlivá jako pokožka na obličeji a ukazuje náš věk stejně snadno jako vrásky na čele. Správná péče o pokožku rukou je proto velmi důležitá. Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, které vám pomohou k hladším a krásnějším rukám a nezaberou příliš času.

  • Mytí

Pravidelné mytí rukou vás zbaví bakterií, které se mohou dostat do škrábanců nebo pod nehty, takže předejdete infekcím. Zároveň je mytí rukou důležitým předpokladem k udržení dobrého stavu pokožky. Tak jako si smýváte nečistoty a make-up z obličeje, nezapomínejte se zbavit nečistot i z rukou. Abyste ale předešli nadměrnému vysušení pokožky, myjte si ruce pouze vlažnou vodou, nikoliv horkou.

  • Peeling

Exfoliace rukou je skvělý způsob, jak se zbavit odumřelých buněk a staré kůže. Účinný peeling pro pokožku rukou si můžete připravit i doma. Stačí smíchat čajovou lžičku jemného krystalového cukru s olivovým olejem, případně přidat šťávu z limetky pro rozjasnění, a je to. Aplikujte krouživými pohyby zejména na hřbet rukou, dobře promasírujte a pak důkladně smyjte. Vaše pokožka bude krásně hladká a vypnutá.

  • Hydratace

Jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své ruce, je hydratace. Nejlépe po každém umytí, které vaše ruce vysuší! Noste s sebou alespoň miniaturu svého oblíbeného krému na ruce, která vám připomene, že čím více budete pokožku rukou hydratovat, tím lépe! Pokud máte velmi suchou pokožku, vyberte si produkt určený přesně pro vás. Naopak pokud máte normální pokožku, můžete si vybírat z nepřeberného množství krémů na ruce.

  • Noční maska

Jednou týdně dopřejte svým rukám intenzivní péči. Večer před spaním aplikujte silnější vrstvu extra výživného mastného krému na ruce a navlékněte si tenké bavlněné rukavice, které zajistí pomalé vstřebávání krému po celou noc. Ráno se můžete kochat výjimečně hebkou a hladkou pokožkou rukou.

  • Opalovací krémy

Pokožka rukou je velmi náchylná ke stárnutí a pigmentovým skvrnám, proto je velmi důležité chránit ji před slunečním zářením pomocí krému s ochranným faktorem. Můžete použít stejné krémy, jaké používáte na obličej.

  • Rukavice

Nepodceňujte škodlivý vliv chemických látek a prostředí na pokožku rukou a při práci ji nezapomínejte chránit pomocí rukavic. Ochranu před saponáty a domácími čisticími přípravky zajistí nejlépe gumové nebo latexové rukavice, při pracích na zahrádce využijete zase rukavice kožené nebo textilní.

  • Výživa

To, co jíme, se odráží na stavu naší pokožky, včetně pokožky rukou. Dostatečný přísun bílkovin a vitaminů B a E vám zaručí zdravé a silné nehty a vláčnou a hebkou pokožku rukou. Najdete je například v avokádu, ořeších a semínkách, rybách nebo vajíčkách.

Jak pečujete o své ruce vy? Máte vlastní zaručené tipy, jak poskytnout pokožce rukou první pomoc? Podělte se o ně s námi v komentářích.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách