Zpět na články

Klimatizace a její vliv na pleť

Klimatizace a její vliv na pleť

Klimatizace přináší v těchto parných dnech příjemné zchlazení, nicméně ne každý člověk ji dobře snáší. Náhlé teplotní změny jsou pro imunitu velkou zátěží. V ordinacích tak přibývá pacientů s angínou, záněty horních cest dýchacích, zhoršují se alergie, výjimkou nejsou ani bolesti kloubů a hlavy. A co více, klimatizace má značný vliv také na stav naší pokožky, která se v důsledku působení klimatizovaného vzduchu vysušuje, je citlivější a začervenalá. Takováto pleť je pak více náchylná k infekčním a kožním chorobám.

Tip: Zdravé pleti též svědčí správná životospráva, pobyt na čerstvém vzduchu, sportovní aktivity, správná péče a především ochrana před sluncem!

Střídání teplot mezi klimatizovanými interiéry a rozpálenými ulicemi se však v létě vyhnout úplně nelze. Jaké zásady tedy dodržovat, aby vaše pleť příliš netrpěla?

  • Teplotní rozdíl mezi vzduchem venku a uvnitř by neměl být větší než 5°C
  • Nenechte studený klimatizovaný vzduch foukat přímo na sebe
  • I klimatizovanou místnost byste měli občas vyvětrat – v klimatizačních jednotkách se usazují viry a bakterie, které pak proudí po místnosti. Navíc nahromaděný klimatizovaný vzduch způsobuje únavu a ospalost
  • Klimatizace by neměla být v činnosti déle než 4 hodiny denně
  • Dodržujte zvýšený pitný režim – člověk sice v klimatizovaných prostorech nemá takovou žízeň jako na slunci, hydratovat se je ale potřeba
  • Na hydrataci pokožky používejte krémy s lehkou strukturou a vysokým ochranným faktorem SPF30+ nebo SPF50+. Nižší faktory vaši pokožku příliš neochrání! Na suchou a citlivou pleť jsou nejvhodnější přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, vitamin E, pupalkový olej a glukonolakton. Také se doporučuje častější aplikace pleťových hydratačních masek.
  • Dopřejte pleti osvěžení i během dne – v drogeriích je k dostání termální voda a hydratační mlha ve spreji, která pokožku skvěle vzpruží. Výhodou těchto produktů je, že se dají aplikovat i přes make-up, můžete je tedy pohodlně používat v práci nebo při cestování
  • Nezapomínejte na rty – ošetřujte je výživnými balzámy s obsahem bambuckého másla, kokosového oleje a vitaminu E

Zdravé pleti též svědčí správná životospráva, pobyt na čerstvém vzduchu, sportovní aktivity, správná péče a především ochrana před sluncem!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách