Zpět na články

Když se řekne glycerin

Všestranný pomocník nejen v kosmetice

Každý, kdo používá mýdla a krémy, se už nejspíš setkal s názvem glycerin (nebo glycerol). Co se za ním skrývá? Glycerin je organická sloučenina, kterou najdeme v tucích a řadíme ji mezi alkoholy. Čistý glycerin vypadá jako kapalina bez barvy a zápachu a má sladkou chuť. Ochutnávat jej ale nedoporučujeme, protože je mírně jedovatý. V ředěné podobě je ale velmi užitečný v kosmetice. A co všechno glycerin dokáže?

Vstřebává a udržuje vlhkost

Umí zachytit vlhkost a uzamknout ji ve vnější vrstvě kůže. Chrání tak pleť před vysoušením, a proto ho najdete nejčastěji v hydratačních přípravcích. Zajímavé je, že neředěný glycerin pokožku naopak vysušuje.

Přenáší léčivé látky

Schopnost glycerinu přenášet aktivní látky do místa aplikace se hojně využívá ve farmaceutickém průmyslu. Přidává se do různých sirupů, čípků, a dokonce i infuzí.

Díky svým vlastnostem je glycerin vhodný téměř pro každý typ pokožky.

Odstraňuje odumřelé buňky

Bílkoviny drží pohromadě shluky odumřelých kožních buněk a ty pak zabírají místo novým buňkám. Glycerin tyto bílkoviny rozkládá – odumřelé buňky se snáze odloučí a na jejich místě se mohou tvořit nové. Výsledek? Svěžejší a zářivější pleť.

Čistí

Můžete ho potkat jako součást čisticích gelů, micelárních vod nebo mýdel. Jemně odstraní make-up a dá se použít na suchou i mastnou pokožku. Mýdla s glycerinem vysušují méně než klasická mýdla, a jsou tak vhodnější pro děti.

Uzdravuje

Glycerin pomáhá ozdravnému procesu v pokožce tím, že zefektivňuje růst kožních buněk. Dobře působí také na různé ekzémy a lupenku, protože se díky němu kožní buňky v postižené tkáni obnovují rychleji.

Posiluje kožní bariéru

Zesílením epidermis (svrchní vrstvy kůže) zlepšuje glycerin její ochrannou funkci. Jinými slovy, škodlivé vlivy z okolí neproniknou dovnitř a potřebná vlhkost neuniká ven.

Díky svým vlastnostem je glycerin vhodný téměř pro každý typ pokožky. Máte ve své kosmetické výbavě přípravky s tímto všestranným pomocníkem? Pozorujete rozdíl mezi mýdly s glycerinem a bez něj? Schválně, udělejte si malý experiment a napište nám svůj názor a postřehy v komentářích.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách