Zpět na články

Jak připravit pleť na jaro

3 tipy, jak po zimě získat zdravím zářící pleť

Zima je pro pleť velmi náročné období, proto je důležité ji správně připravit na jaro. Pokud je vaše pleť suchá, podrážděná a cítíte pnutí, nezáleží na tom, kolik rozjasňovače nebo make-upu použijete. Vaše pleť nebude vypadat zdravě, pokud se jí nebudete správně věnovat.

1. Peeling

Zbavit se staré kůže je prvním z předpokladů zdravě vypadající pokožky. Na obličej používejte velmi jemný peeling, na pokožku celého těla můžete použít peeling s většími zrnky, ne však víckrát než 3x týdně. Časté obrušování kůže ji může zbytečně podráždit a vysušit, což je přesný opak toho, co pro svoji pokožku chcete. Správné použití peelingu zanechá vaši pokožku jemnou a zdravou na pohled.

Pleťový peeling si můžete vytvořit i doma. Potřebovat budete 2 lžíce třtinového cukru a 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, který má antibakteriální a hydratační vlastnosti. Používejte 2–3x týdně na vlhkou pokožku. Aplikujte krouživými pohyby po dobu přibližně jedné minuty, podle typu pokožky. Opláchněte vlažnou vodou a osušte ručníkem.

2. Hydratace

Po každém peelingu, ale i obyčejném čištění obličeje je nejdůležitější hydratace. Pokud přemýšlíte, za kterou součást své kosmetické rutiny se vyplatí utratit nejvíc peněz, zaručeně to je kvalitní hydratační krém, který dodá vaší pleti hydrataci po celý den a bude odpovídat potřebám vaší pleti. I v případě, že máte mastnou pleť, je pro vás hydratace stejně důležitá jako pro jiný typ kůže. Správná hydratace pomáhá vyrovnávat množství olejů ve vaší pokožce, což vede k vyrovnané a zářivé pleti.

Pokud máte velmi suchou pokožku, šupinky, pnutí a další příznaky velmi suché pokožky, použijte například kokosový olej. Malé množství zahřejte v dlaních a vmasírujte do pokožky.

3. Rozjasňující péče

Zima je ideální čas na použití rozjasňující péče. Suchý a mrazivý vzduch naši pleť vysušuje, proto je vhodné použít rozjasňující péči, která navrátí naší pleti ztracenou záři. Aplikujte hydratační krém, který nechte dobře vsáknout pro delší výdrž rozjasňující péče.

Nezapomeňte, že pro zdravím zářící pleť nestačí jenom správná zevní péče, ale stejně důležitá je také péče zevnitř. Proto cvičte, dostatečně pijte vodu a uvidíte, že vaše pleť bude na jaře jenom zářit!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

5 tipů, jak bojovat se spánkovým deficitem po narození dítěte

5 tipů, jak bojovat se spánkovým deficitem po narození dítěte

Jak správně čistit pleť
ČIŠTĚNÍ PLETI

Jak správně čistit pleť

Jak správně hydratovat pleť
HYDRATACE A VÝŽIVA

Jak správně hydratovat pleť

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách