Zpět na články

Jak pečovat o problematickou pleť

PŘÍZNAKY PROBLEMATICKÉ A AKNÓZNÍ PLETI

Nejčastěji projevy aknózní pleti trápí ženy a dívky v období puberty, ale také ženy v pozdějším věku. V takovém případě je příčinou především rozkolísání hormonů v období těhotenství nebo menstruace. Problematická pleť se nejčastěji vyskytuje na obličeji, ramenou, zádech a hrudníku, protože na těchto místech se vytváří nejvíce mazu.

KAŽDODENNÍ OŠETŘOVÁNÍ AKNÉ

Na kůži postižené akné jsou vidět často dvě zdánlivě protichůdné tendence. Na jedné straně je mastná a leskne se kvůli nadbytku kožního mazu na povrchu. Na straně druhé vlivem agresivní léčby a nevhodného ošetření je často dehydrovaná, suchá a loupe se. Odbornou pomoc lékaře nebo dermatologa vyžadují středně těžké až těžké formy akné, mírně komedonální akné lze často řešit i bez medikamentů. Důležité je pravidelné každodenní čištění, tonizace a hydratace. Výsledky se mohou projevit teprve po několika týdnech, proto buďte trpěliví. Pro aknózní pleť je pravidelné čištění základem.

Kosmetické přípravky, které čistí a pečují o problematickou a aknózní pleť, lze zakoupit v drogerii. Jsou to čisticí gely, tonika, micelární vody a hydratační krémy. Používají se k ošetření postižených oblastí, ať už se jedná o obličej, hrudník, ramena, nebo záda. Kromě krémů a gelů určených k péči o aknózní pleť existují také výrobky, jež mohou projevy akné zakrýt. Můžete například použít tónovací DD krém, který navíc pleť zmatní.

V případě citlivé pleti používejte hypoalergenní kosmetiku, která je speciálně určena k péči o citlivou pleť s nedokonalostmi. Vyhněte se používání příliš vysušujících pleťových vod a čisticích tonik s vyšším obsahem alkoholu.

Další články si přečtete na institutu citlivé pleti

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jak správně čistit pleť
ČIŠTĚNÍ PLETI

Jak správně čistit pleť

Jak správně hydratovat pleť
HYDRATACE A VÝŽIVA

Jak správně hydratovat pleť

Problémy se začervenáním pleti
ZAČERVENALÁ PLEŤ

Problémy se začervenáním pleti

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách