Zpět na články

Jak ochránit pokožku před zimou

Jak ochránit pokožku před zimou

Péče o pokožku bez chemických přísad

Zimní období je pro naši pokožku velmi náročné – nízké teploty venku a časté přecházení z vytopených místností do studeného větru mohou způsobit řadu nepříjemností – od popraskaných rtů přes vysušené ruce až po zarudlou a podrážděnou pleť obličeje.

Krémy a tělová másla nebo mléka mají naší pokožce ulevit a chránit ji, proto je velmi důležité brát v potaz i složení.

Vyberte si neškodné produkty

Tělové mléko

Tělové mléko nebo máslo má v chladném a agresivním počasí pokožku chránit, a to nejen ty partie, které jsou tomuto počasí vystavovány. Když si budete vybírat tělový krém, sáhněte po takovém, který je bez parfemace a bez zbytečných chemických přísad, které mohou vysušenou pokožku podráždit.

Tip: Udržujte svou pleť hydratovanou nejen zvenku, ale i zevnitř díky pravidelnému pitnému režimu a zdravé stravě, která vaší pleti dodá všechny potřebné živiny.

Vyhněte se dlouhým koupelím, které kůži vysušují, a tělové mléko aplikujte na ještě vlhkou pokožku. Pro děti a lidi s velmi citlivou pokožkou je vhodné také použití přírodních olejů (např. kokosového nebo mandlového).

Balzámy na rty

Při denním používání balzámů na rty se nelze vyhnout tomu, abychom alespoň malé množství z nich nesnědli, například při mluvení nebo pití. Proto je u balzámů na rty velmi důležité, aby neobsahovaly nebezpečné látky. Vyzkoušejte ty, které jsou vytvořené z přírodních olejů. I během zimních měsíců vybírejte produkty s ochranným faktorem, které vaše rty ochrání i před slunečním zářením.

Noste opalovací krém

I pokud je venku zataženo, vždy radši používejte krémy s UV ochranou. I když riziko spálení sluncem je v zimních měsících výrazně nižší, sluneční paprsky jsou i tak pro vaši pleť nebezpečné. Poohlídněte se po produktech, které obsahují oxid titaničitý (titanium dioxide) jako aktivní ingredienci.

Hydratujte!

Udržujte svou pleť hydratovanou nejen zvenku, ale i zevnitř díky pravidelnému pitnému režimu a zdravé stravě, která vaší pleti dodá všechny potřebné živiny a udrží ji mladou a vláčnou. Se zdravou a hydratovanou pokožkou budete potřebovat minimum produktů a nebudete je muset používat tak často.

Jaké jsou vaše osvědčené tipy pro zimní péči o pokožku? Nedáte dopustit na tělová mléka, nebo máte radši oleje? A jak bojujete proti popraskaným rtům? Napište nám v komentářích.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách