Zpět na články

Dejte sbohem kruhům pod očima!

Dejte sbohem kruhům pod očima!

Jak se zbavit tmavých kruhů?

Kruhy pod očima, nepřítel každé ženy bez ohledu na věk. Dokážou opticky přidat pěkných pár roků a vyvolat starostlivé dotazy okolí, jestli dobře spíte. Podíváme se, kde se berou, jaká je nejvhodnější prevence a léčba a jak je zamaskovat líčením.

Čemu za kruhy pod očima „vděčíme“?

Genetika

Na prvním místě stojí bohužel genetika. Bohužel, protože proti genetice nic nezmůžete. Pokud jste podědily tenkou a světlou kůži pod očima, bude přes ni všechno viditelnější. Tedy i krev, která se zde nahromadí například kvůli nedostatku spánku a tím zpomalené cirkulaci.

Věk

Dalším faktorem, který přispívá k výskytu kruhů pod očima, je věk. Jak kůže ztrácí elasticitu úbytkem kolagenu, tenčí se a průhlední. Stárnutí sice zastavit nejde, můžete ale zapracovat na jeho zpomalení.

Alergie

U mnoha lidí je příčinou kruhů pod očima sezonní alergie. Ta způsobí zvýšenou produkci histaminu – hormonu, který způsobuje mimo jiné i otoky po štípnutí hmyzu. Jak poznáte, zda jsou vaše kruhy pod očima způsobené právě alergií? Jemně napněte kůži pod očima. Pokud oblast ztmavne, alergie to nejspíše není.

Jak předcházet kruhům pod očima?

Základní prevencí je důsledné používání krému s ochranným faktorem. Sluneční paprsky totiž urychlují ubývání kolagenu a způsobují hyperpigmentaci pokožky (tmavé skvrny z nadbytku melaninu).

Důležitý je také výběr vhodných odličovacích přípravků. Dejte přednost tak účinným produktům, abyste nemusely oční okolí mnout a drhnout. Jemná pokožka těchto partií vyžaduje něžné zacházení. Neměla by přijít ani do styku s horkou vodou nebo párou. To platí jak pro mytí obličeje, tak pro sprchování.

Existuje účinná léčba?

Ano. Záleží ale na příčině problému. Tenkou kůži způsobenou úbytkem kolagenu řeší například retinol, derivát vitaminu A, který tvorbu kolagenu zvyšuje a zároveň pokožku zesvětlí. Najdete ho často v krémech proti vráskám. Stejně tak pomáhá i vitamin C.

Příroda má také mocné prostředky – krémy s obsahem kofeinu stahují cévy, výtažek ze zeleného čaje posiluje cévní stěny, arnika má protizánětlivé účinky. Pokud jsou vaše kruhy pod očima následkem alergické reakce, sáhněte po antihistaminiku. Tato skupina léků bojuje proti otoku a svědění. Poraďte se se svým lékařem o vhodných přípravcích.

K dispozici jsou i invazivnější metody, například laser, který dokáže zredukovat začervenání a barevné nerovnoměrnosti, nebo injekce kyseliny hyaluronové. Ta vyplní prohlubně pod očima, a vylepší tak vzhled spodního víčka.

Umění maskování

Nepostradatelným pomocníkem je korektor, proto jeho výběru věnujte velkou péči. Vyzkoušejte krémovou variantu, kryje více a má větší výdrž než tekutá. Při výběru odstínu se vyhněte žlutým tónům. Naopak broskvový tón je vhodný, protože dokáže neutralizovat modrý nádech, který kruhy pod očima mají.

Korektor aplikujte v tenké vrstvě, aby se neslil v záhybech očního víčka. Začněte tam, kde je kůže nejtmavší, a odtud roztírejte. Vyhněte se vráskám, korektor by je zvýraznil. Nezapomeňte ani na oblast pod vnitřním koutkem a rozetřete vrstvičku doztracena k nosu. Pokud se korektor přes den slije, upravte ho prstem s troškou očního krému.

Patříte mezi šťastlivce a máte kruhy pod očima jen po vydařeném večírku? Aby tomu tak bylo i nadále, nezanedbávejte prevenci. Pokud se u vás objevují častěji, vyzkoušejte naše tipy a podělte se o výsledky.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Blahodárná síla spánku

Blahodárná síla spánku

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách