Zpět na články

Citlivá pleť novorozence

HLAVNÍ ZÁSADY PÉČE O CITLIVOU POKOŽKU DĚTÍ

Dětská pokožka je mnohem citlivější na vnější vlivy než pokožka dospělých, proto mnohem častěji dochází k jejímu vysušení a podráždění. Na základě specifik dětského organismu a dětské kůže byly vypracovány zásady správné péče o pokožku dítěte, které jsou šetrné k dětské kůži a v případě problémů mohou zlepšit stav citlivé a suché pokožky. Výběr těch nejdůležitějších vám přinášíme v tomto článku.

HYGIENA

Přiměřené mytí a koupání miminka, zejména u dětí se suchou pokožkou (někdy stačí každý den umýt jenom v oblasti plen a každý druhý den celé tělo). Voda, především silně mineralizovaná, narušuje oslabenou ochrannou bariéru kůže. Používejte přípravky, které neobsahují mýdlo, nejlépe takové, které dokážou pokožce dodat chybějící lipidy. Vhodné jsou také oleje, případně olejové pěny do koupele. Voda by neměla být příliš teplá (ne víc než 32 °C), protože teplo zvyšuje vysušování pokožky. Koupání by mělo být raději kratší, doporučuje se asi 10 minut. Utírání ručníkem může pokožku podráždit, proto dítě osušte jenom jemnými doteky.

KOSMETIKA PRO NOVOROZENCE

Nepoužívejte zásypy, prášky a parfémy. Pravidelná hydratace kůže stabilizuje a posiluje ochrannou bariéru pokožky a přináší úlevu od nepříjemného svědění – vhodná je zejména po koupeli a v suchém počasí. Alespoň 2krát denně aplikujte přípravek, který očistí pokožku bez toho, aby ji zbavil lipidové vrstvy, a tak napomáhá obnově přirozené kožní bariéry. Proto nepoužívejte přípravky na bázi alkoholu. Kosmetika pro miminka vhodná pro suchou a citlivou pokožku by měla pleť dostatečně hydratovat a měla by obsahovat esenciální lipidy, jako jsou například omega-6 mastné kyseliny, případně vitaminy. Velmi důležité je také lehké roztírání, aby se předešlo mechanickému podráždění pokožky.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jak správně čistit pleť
ČIŠTĚNÍ PLETI

Jak správně čistit pleť

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů
HYDRATACE A VÝŽIVA
SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů

Jak správně hydratovat pleť
HYDRATACE A VÝŽIVA

Jak správně hydratovat pleť

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách