Zpět na články

Čištění citlivé pleti? Poradíme, jak na to!

Čištění citlivé pleti? Poradíme, jak na to!

Tipy, jak efektivně čistit citlivou pleť

Pokud máte citlivou pleť, znamená to, že je narušena epidermis, tedy ochranná vrstva kůže. To může být způsobeno různými příčinami: od dědičných faktorů přes jídelníček a pitný režim až po klimatické podmínky, ve kterých žijete. Citlivá pleť je náchylná ke kontaktním alergiím, ekzémům i akné. Každodenní čištění pleti a péči o ni je tedy potřeba pečlivě vyladit tak, aby pokožce prospívaly.

Sestavte si účinnou výbavu k čištění pleti

Nebojte se vyzkoušet více značek, abyste našli tu pravou. U řady výrobců najdete vzorečky nebo malá cestovní balení. Nemusíte se tedy bát, že se vám doma budou kupit nevyhovující kousky. Pokud vám jde z obrovského výběru kosmetických přípravků hlava kolem, pamatujte, že u citlivé pleti méně znamená více. To platí jak pro počet lahviček na vaší koupelnové poličce, tak pro jejich obsah.

[insert_quote text=“Čas od času se stane, že každodenní čisticí rituál najednou bez zjevné příčiny přestane pleti vyhovovat. Děje se to třeba kvůli změně ročního období.“]

Čtěte složení, preferujte jednoduchost. Vyhněte se intenzivní parfemaci, zbytečně dráždí pokožku. Skvělou volbou pro čištění pleti je čím dál oblíbenější micelární voda. Je jemná a přitom účinně odstraní z pleti všechny nečistoty.

Nákupem v drogerii to ale nekončí. Pravidelně kontrolujte datum spotřeby u všech přípravků, aby se v nich nezačaly množit bakterie. To platí i pro řasenku, stíny a další zkrášlovadla, u kterých na výměnu občas zapomínáme. Udržujte v čistotě všechny pomůcky. Ručníky často perte. Štětce na make-up pravidelně myjte jemným šamponem a nechte volně uschnout na ručníku.

Čistěte pravidelně a něžně

Nečistoty a make-up je potřeba odstranit každý den. Pokud jdete spát s make-upem na obličeji, je to velká zátěž pro každý typ pleti a pro tu citlivou obzvlášť. Každý večer se odličte a vyčistěte pleť, věnujte pozornost zejména očím a jejich okolí. Pak dopřejte pleti hydrataci vhodným krémem.

Intenzivnější procedury k čištění pleti, například peeling nebo čisticí masky, postačí jednou týdně. Peeling by měl obsahovat co nejjemnější částečky. Po omytí obličej vysušte poklepáváním měkkým ručníkem, nedřete. Citlivá pleť si vůbec nerozumí s vodou, horkou sprchou jí dobrou službu neprokážete.

Neusněte na vavřínech

Čas od času se stane, že každodenní čisticí rituál najednou bez zjevné příčiny přestane pleti vyhovovat. Děje se to třeba kvůli změně ročního období. Čištění pleti, které funguje skvěle v létě, může v zimě více vysušovat, protože pokožka už je podrážděná ustavičnými přechody z tepla do zimy. Zkuste měnit konzistenci přípravků, například přejít z lehkého krému na hutnější variantu. Další možností je občas zařadit výživnou domácí pleťovou masku.

Dodržujete výše zmíněné rady? Nebo máte někde rezervy? Napište nám do komentářů, jak každodenní péči o citlivou pleť zvládáte vy.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách