Zpět na články

Probuďte na jaře svou pleť!

5 tipů, jak svou pleť na jaře rozzářit zdravím

Slunce svítí, všechno kolem se probouzí ze zimního spánku a vy jste se konečně vymotali z teplých kabátů, šál a čepic? Je čas ohledat případné škody, které napáchala zima, a nechat svou pleť rozkvést, jak se na jaře sluší a patří.

Zrcadlo, zrcadlo…

Chcete zjistit, jak je na tom vaše pleť po zimním zápřahu? Podívejte se do zrcadla. První známky můžete zachytit už pouhým pohledem: má pokožka zdravou barvu? Objevují se někde viditelně suchá místa? Našli jste vrásky, které tam dříve nebyly?

Zkuste jemně štípnout kůži pod očima a sledujte, za jak dlouho se vrátí do původního stavu. To samé proveďte na tvářích: tady vás zajímá, jestli se na kůži sevřené mezi prsty objevily vrásky. Nakonec si pošlete vzdušný polibek, protože se máte rádi – a také proto, abyste prozkoumali stav vrásek kolem úst.

„Do boje za krásnější pleť můžete zapojit i mocné obránce: antioxidanty. Chrání kůži proti nepříznivým vlivům a pomáhají ji regenerovat.“

Všechny tyto nedostatky mají společného jmenovatele: dehydrataci. Dobrá zpráva ale je, že se s tím dá něco dělat. Zkuste našich 5 tipů:

1. Hydratujte zevnitř…

Postavte na stůl sklenici s vodou a pravidelně dolévejte. Kávu a slazené nápoje vyměňte za zelený čaj a vodu s bylinkami nebo nakrájeným ovocem. Na jaře už míváme zase chuť na čerstvou zeleninu, zařaďte tedy do jídelníčku okurku, řapíkatý celer nebo ředkvičky. Obsahují hodně vody, a nenásilně vám tak pomohou s pitným režimem.

2. … i zvenku

Pitný režim je klíčový, hydratovat ale nezapomínejte ani zvenku. Pokud jste v zimě používali hutnější krémy, vyměňte je na jaro za lehčí, hydratační variantu. Kromě kosmetických přípravků vám výbornou službu prokáže i zvlhčovač vzduchu. Dejte přednost osvěžující sprše před koupelí, abyste o cennou vlhkost zase hned nepřišli.

3. Po peelingu jako noví

Aby nové kožní buňky mohly snadněji prozářit vaši pleť, je potřeba jim uvolnit cestu a odstranit ty odumřelé. Vyberte si jemný peeling a frekvenci řiďte podle typu pleti: citlivé a suché pokožce stačí jednou týdně, normální a mastná snese peeling dvakrát i třikrát za týden.

4. Zdravé tuky = zdravá pleť

Zdravé tuky ve stravě pomáhají posilovat kožní bariéru, a ta tak v pokožce může lépe udržovat vlhkost. Zařadit je do jídelníčku není vůbec složité: avokádo do salátu, ryba jako skvělá lehká večeře, pár oříšků ke svačině, lněné semínko do jogurtu. Pokud vám ryby opravdu nechutnají, zkuste alespoň užívat rybí olej v kapslích.

5. Ozbrojte se antioxidanty

Do boje za krásnější pleť můžete zapojit i mocné obránce: antioxidanty. Chrání kůži proti nepříznivým vlivům a pomáhají ji regenerovat. Nejsnadnější způsob, jak je dostat do jídelníčku, aniž byste se museli stát odborníkem na biochemii, je obohatit ho o ovoce a zeleninu všech barev. Antioxidanty se dají také užívat jako výživové doplňky nebo je můžete aplikovat na pokožku například pomocí krémů s obsahem vitaminu E a C či výtažků ze zeleného čaje nebo hroznového oleje.

Se vší touto péčí bude vaše pleť zářit tak, že všechny květy zblednou závistí. Jak zimní škody napravujete vy? Napište nám své tipy do komentářů.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách