Zpět na články

Jak nastartovat pleť po dovolené

Letní měsíce pro nás představují spoustu venkovních aktivit. Ať už je to dovolená u moře, výlet do přírody, festivalové opojení nebo posezení s přáteli na zahrádce, všechny tyto jinak příjemné chvilky spojuje jedna zásadní věc – pobyt na sluníčku. A i když je naprosto v pořádku hodit během volna všechny starosti za hlavu, péče o pleť by rozhodně neměla být jednou z nich.

„Avšak je to hlavně nebezpečné UV záření, které může naší pleti bez správné péče ublížit nejvíce.“

V průběhu léta je naše pleť vystavena velké námaze v podobě nejen nekompromisních slunečních paprsků, ale také zvýšenému pocení, nebo prachu. Avšak je to hlavně nebezpečné UV záření, které může naší pleti bez správné péče ublížit nejvíce. Nadměrným sluněním tak můžou velice rychle a jednoduše vznikat nechtěné hyperpigmentace, pokožka obličeje může být také vysušená, podrážděná, můžou se objevit rozšířené žilky či pálivé vyrážky. A to jsou suvenýry, které si s sebou domů z cest rozhodně přivézt nechcete.

Pokud se vám přeci jen stane, že si vaše pleť odnese z letních radovánek následky, je pro ni nejdůležitější ji pořádně hydratovat vhodnými hydratačními krémy, nebo tělovými emulzemi. Tyto pomocníky se nebojte aplikovat i několikrát za den. Ideální jsou zejména hydratační krémy se strukturou, která neucpává póry, pleť ji tak dobře přijme a vyživí se. Velkou pozornost věnujte okolí očí, jelikož nadbytečné sluneční záření vysušuje pokožku kolem očí nejvíce a můžou se tak velice rychle vytvořit vrásky. Na tuto jemnou kůži proto nanášejte speciální oční krémy nebo gely. Soustřeďte se také na aplikaci přípravků v této oblasti – krémy nevtírejte, ale pouhým poklepáváním zapracujte do kůže.

Jestliže vám po dovolené vzniknou abnormální pigmentace z nerovnoměrného opalování se, je potřeba používat depigmentační krémy, které je možné zakoupit v lékárně. Používejte je pravidelně na noc v malém množství, důležitá je aplikace na vyčištěnou pleť. Pokud jsou vzniklé pigmentace nepříjemně výrazné, je možné vyhledat pomoc dermatologa (kožní lékař). Ten umí situaci zachránit chemickým peelingem nebo laserovou terapií. Tyto zákroky se však provádějí až v podzimních nebo zimních měsících, proto je jednodušší sáhnout po zmiňovaných depigmentačních krémech.

V případě vzniku drobných pavoučkovitých žilek bez otálení začněte používat krémy na žilky, které obsahují látky na zatažení těchto drobných cévek (Ruboril). Používají se dvakrát denně ráno i večer na celou plochu vyčištěné a suché pleti. I v tomto případě může pomoci také zásah dermatologa a to v podobě zákroků na odstranění žilek pomocí laserové terapie, nebo kauterem. I tyto procedury se však provádějí až v zimních měsících.

Když už jste seznámeni s nejčastějšími komplikacemi po návratu, bylo by dobré připomenout si, jak lze těmto nepříjemnostem předejít. Hlavním krokem na cestě ke zdravě vypadající pleti i po dovolené je správné a šetrné odličování a to každý den. Ideální jsou micelární vody s olejovou bází, které pleť nevysušují. Na oplachy a povzbuzení pleti během dne můžete také používat termální vodu ve spreji a to i několikrát denně. Zkuste se také v horkých letních dnech vyhýbat těžkým make upům a sáhněte radši po BB krému, pod kterým se nebudete tak potit a který dodá obličeji krásný bronzový vzhled.

Správnou každodenní péčí lze všem výše zmíněným nepříjemným stavům předcházet. Proto myslete na to, že se můžete vrátit zpět do každodenního života nejen odpočatá, ale i s pletí, která září svěžestí!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách