Zpátky na články

Hydratace: tajemství krásné pleti

8.6.2020

Všechno, co potřebujete vědět, aby vaše pleť zůstala hydratovaná

Naše tělo obsahuje asi 70 procent vody. Nebudeme-li přijímat dostatek tekutin – alespoň dva až tři litry denně, náš organismus bude vykazovat známky dehydratace. Ta způsobuje únavu, nevolnost a bolesti hlavy. Adekvátní příjem tekutin ale tělo musí doplňovat i hydratací pokožky. Stejně jako tělo může dehydrataci vykazovat i naše kůže. Nejčastějšími příznaky jsou drobné vrásky a rychlejší stárnutí pokožky. Kůže přestává být pevná a postupně mírně povoluje a není již tak flexibilní. Pokožka naše tělo chrání a je neustále vystavována nepříznivým vlivům.

Jaké potraviny hydratují naši pokožku?

To, co jíme a pijeme, výrazně ovlivňuje naše zdraví i vzhled. V potravě jsou důležité složky, které hydratují pokožku, dodávají elastičnost, pružnost, zbavují pokožku našedlé barvy a povadlého vzhledu.

Okurky – jsou plné organické vody, která má vysokou vstřebatelnost do organismu. Dále obsahují křemík, který v těle zajišťuje vlhkost a elasticitu.

Celer – další potravina obsahující křemík, která velmi blahodárně hydratuje kůži.

Chia semínka – jsou bohatá na omega3 mastné kyseliny a tyto kyseliny pomáhají limitovat ztrátu vody a kožních buněk.

Aloe vera – tato super potravina se může používat jak zevně, tak vnitřně. Její gelová konzistence udržuje v pokožce vláhu.

Meloun – veškeré ovoce a zelenina působí blahodárně na pokožku, ale vodní meloun je nejideálnější, obsahuje přibližně 91 procent vody, dále vitamin C, A, B1, B2, B6 a draslík.

Voda – to je ta nejdůležitější potrava pro vaši pokožku. Tělo se skládá z velkého procenta vody a její dostatečné množství je naprosto stěžejní pro zdravou pokožku. Začněte každý den velkou sklenicí vody – to pomůže nastartovat organismus, odstranit toxiny a hydratovat pokožku.

Jak udržovat pokožku hydratovanou?

V péči o zdravou pokožku je alfou a omegou především hydratace. Jen hydratovaná pokožka není vysušená a napnutá, ale naopak pevná a pružná. Dobře hydratovaná pokožka vypadá zdravě, mladě a lépe odolává vlivům, které na ni působí. S hydratací je vždy nutné začít dříve, než na své kůži objevíte známky vysušení a ztráty pevnosti. Pro ranní sprchu zvolte sprchový gel, který vás povzbudí a nevysuší. Nezapomeňte použít hydratační tělové mléko a denní pleťový krém. V průběhu dne také nezapomínejte na své ruce a dopřejte jim výživu a hydrataci po každém mytí. Zvláštní péči věnujte především pleti obličeje, která je celý den vystavena okolnímu prostředí. Správné a důkladné čištění pleti obličeje je základ, dále naneste vysoce hydratační krém a osvěžte pleť minerální termální vodou. A nezapomeňte: hydratace pleti rovná se pleť pružná, bez známek stárnutí.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Potřebuje vaše pleť detox?

Podívejte se na náš Instagram

zobrazit Instagram

Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách