Zpět na články

6 tipů pro správnou péči po opalování

6 tipů pro správnou péči po opalování

Patříte k příznivcům sluncem políbené kůže, nebo se slunečním paprskům vyhýbáte, a vaše opálení je tak spíše dílem náhody? Tak či tak, je užitečné vědět, jak se o pleť po slunění nejlépe postarat. Následující tipy vám pomohou minimalizovat škody, které slunce může na vaší pokožce napáchat, a jako bonus si zlatavý tón udržíte déle.

Slunce přeje připraveným

Pozor na léky! Užíváte pravidelně léky? Některé typy medikamentů mohou v kombinaci se slunečním zářením způsobovat problémy. Pro jistotu si pročtěte příbalové letáky.

Nasaďte doplňky! Těšíte se už teď, jak se budete v létě v plavkách na dece vystavovat sluníčku? Zhruba měsíc předem můžete začít užívat betakaroten. Ten urychlí zhnědnutí kůže a sníží riziko spálení.

Raději nevonět! Těsně před opalováním vynechte parfém i deodorant. Alkohol a citrusové silice obsažené v řadě parfémů by na citlivé pokožce mohly vytvořit skvrny.

Pijte hodně vody

Pokud se chystáte cíleně „chytat bronz“, vezměte si s sebou láhev s vodou a pravidelně doplňujte tekutiny. Horko může pokožku vysušit, hydratace je tak opravdu důležitá. Zamezíte tím také možné malátnosti a bolestem hlavy z dlouhého pobytu na sluníčku. Pitný režim si ale hlídejte i po opalování.

Nemydlit, nekoupat, nedřít

Po opalování doporučujeme vynechat dlouhé koupele i důkladné mydlení. Místo toho zvolte rychlou vlažnou sprchu. I osušit se je lepší jen lehkým poklepáváním měkkým ručníkem a intenzivní drhnutí nechat na jindy. Stejně tak odložte i použití peelingů. Vaše pokožka je po slunění citlivější než obvykle, proto je třeba obzvlášť jemný přístup.

Hned po sprše krémujte

Hned po sprše se natřete hydratačním krémem. Ten pleti navrátí potřebnou vláhu. A navíc má i vizuální efekt – vaše pokožka a s ní i vaše nové opálení bude vypadat zdravěji. Místo krému můžete použít i tělové mléko, které se dobře roztírá a snadno vstřebává.

Na spálená místa jogurt

Neuhlídali jste některé tělesné partie a spálili se? Naneste na postižená místa vychlazený bílý jogurt, nechte působit 5 minut a opláchněte chladnou vodou. Ta úleva! Použijte jogurt s probiotickými kulturami, pomohou vaší pokožce rychleji se zotavit.

Zelení pomocníci

Na podrážděnou nebo spálenou kůži pomáhá také okurka, gel z aloe vera nebo odvar ze zeleného čaje a máty. Okurku můžete nakrájet nebo rozmixovat a přiložit na spáleninu. Aloe můžete snadno pěstovat v květináči doma, ale gel se dá běžně koupit i v lékárně. Přidejte ho do své letní výbavy. Odvarem z čaje nebo máty se můžete oplachovat nebo ho nanést vatovými tamponky přímo na postižené místo.

Slunce je stejně jako oheň dobrý sluha, ale zlý pán. Vystavujte se mu s rozmyslem, ale nevyhýbejte se mu úplně. Sluneční paprsky a vitamin D, který z nich získáváme, jsou důležité pro zdraví a dobrou náladu. Užijte si léto bez nehod!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Do bazénu s citlivou pletí

Do bazénu s citlivou pletí

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů
HYDRATACE A VÝŽIVA
SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů

Jak správně hydratovat pleť
HYDRATACE A VÝŽIVA

Jak správně hydratovat pleť

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách