Zpět na články

5 letních tipů na péči o mastnou pleť

Jak snížit maštění pleti rychle a jednoduše

Ačkoli se může zdát, že je pleť v létě krásnější, ve skutečnosti na ni působí mnoho faktorů, které ji vyčerpávají – například horko, slunce, voda. Jedním z negativních důsledků je to, že se pleť mastí o trochu více než obvykle. Jak snížit nežádoucí maštění pleti?

Přinášíme 5 jednoduchých tipů na letní péči o pleť. Popsané zásady mohou znamenat velkou změnu pro vaši pleť, která bude na konci léta zdravá, krásná a zářivá.

1. Omezte pobyt na přímém slunci

Sluníčko sice zákonitě patří k létu, ale naší pleti bohužel příliš dlouhý pobyt na slunci nesvědčí. Kromě škodlivého UV záření, které mimo jiné způsobuje stárnutí pleti, slunce také zvyšuje tvorbu mazu. Při vyšších teplotách se navíc více potíme, což rovněž zvyšuje mastnotu pleti a způsobuje ucpávání pórů.

Tip: Svou pleť vždy chraňte přípravkem na opalování s vysokým UV faktorem. Přes poledne se přímému slunci raději vyhýbejte úplně.

2. Čistěte pleť správně

Ačkoli máme v létě nutkání často se osvěžovat, pleť bychom neměli mýt a čistit více než dvakrát denně. Při častém mytí ztrácí pokožka hydrataci a začne produkovat ještě více nechtěného mazu. K čištění používejte tonika, která aplikujte na nejmastnější oblasti T-zóny – čelo a nos. Tváře raději vynechejte, abyste čištěním nezpůsobili přílišné vysušení. Pro důkladné vyčištění pórů použijte jedenkrát týdně pleťovou masku.

„Kyselina salicylová je známá pro své schopnosti při léčbě různých kožních onemocnění. Kromě hojivých účinků čistí póry a dokonce snižuje tvorbu mazu.“

Tip: Pokud v horku cítíte potřebu si vyčistit pleť, dejte si jen krátkou vlažnou sprchu a pleť opláchněte jen velmi zlehka. Pleťovou masku nepoužívejte příliš často, abyste pokožku nevysušili.

3. Zbavte se rychle mastnoty

Pro rychlé odstranění mastnoty z pleti jsou určené čisticí ubrousky. Jejich výhodou je to, že je lze snadno použít v každé situaci. Očistěte hlavně místa, kde se typicky objevuje nejvíce mazu – především oblast čela a nosu.

Tip: Při čištění pleť nedřete, čisticí ubrousek pouze mírně přitlačte na několik vteřin, aby absorboval přebytečný maz.

4. Místo make-upu použijte lehký krém

Make-up může způsobovat ucpávání pórů, obzvláště v kombinaci se zvýšenou produkcí mazu. Kvůli tomu se mohou začít objevovat pupínky i na pleti, která není v ostatních ročních obdobích ke vzniku pupínků náchylná. V létě je proto důležité pleť příliš nezatěžovat a nechat ji volně dýchat. Pokožka navíc nepotřebuje tolik výživy a hydratace jako v zimním období. Doporučuje se proto používat jen lehké hydratační krémy.

Tip: Místo make-upu zvolte lehký nebo tónovací krém, pleť doveďte k dokonalosti pomocí pudru nebo korektoru. Používejte pouze nekomedogenní krémy, abyste předešli vzniku akné.

5. Vyzkoušejte kyselinu salicylovou

Kyselina salicylová je známá pro své schopnosti při léčbě různých kožních onemocnění, a proto se hojně využívá v dermatologii. Kromě hojivých účinků čistí póry a dokonce snižuje tvorbu mazu. Pořiďte si krém nebo produkt na čištění pleti s vysokým obsahem kyseliny salicylové a využijte jejích úžasných účinků.

Tip: Při používání produktů s vysokým obsahem kyseliny salicylové se vyhněte přímému slunci, na které by citlivá pokožka mohla reagovat podrážděním.

Jak se zbavujete mastnoty pleti vy? Podělte se o své tipy s ostatními čtenářkami.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů
HYDRATACE A VÝŽIVA
SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů

Test pro Vaší pleť

Udělejte si krátky test a zjistíte, které
produkty jsou pro Vás nejvhodnější

spustit test

Mixa radí

Podívejte se na naši on-line poradnu a najděte odpověď na váš problém.
nechat si poradit
Podívejte se na náš Instagram
zobrazit Instagram
Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách