Zpátky na články

Do bazénu s citlivou pletí

30.6.2015
Několik tipů pro plavání s citlivou pokožkou

Několik tipů pro plavání s citlivou pokožkou

Jistě jste si všimli, že po plavání v bazénu je naše pokožka vysušená a chlor je z ní cítit ještě dlouho poté, co jsme bazén navštívili. Není žádným tajemstvím, že chlor naší kůži ani trochu nesvědčí. A kvůli své agresivitě nesvědčí nejen kůži, ale ani vlasům a plavkám. Chlor však není jediným faktorem působícím negativně na pokožku. V bazénech se často vyskytuje brom, který má na pokožku podobně dráždivé účinky. Navíc voda jako taková naši kůži rovněž vysušuje.

Pobyt v chlorované vodě zhoršuje stav vyrážek a ekzémových onemocnění. Na citlivé pokožce může tato chemikálie vyvolat různé vyrážky nebo alergické reakce. Projevy jsou o to silnější, pokud chodíte plavat často.

Pokud rádi plavete v bazénu a nechcete si tuto aktivitu kvůli negativnímu vlivu na pokožku odepřít, inspirujte se našimi tipy pro zdravé plavání v chlorovaném bazénu. Změnu pocítíte ihned a vaše pokožka to jistě ocení.

Před plaváním:

  • Osprchujte se. Při plavání kůže absorbuje chlor podobným způsobem jako houba. Když se před vstupem do bazénu osprchujete, sníží se tím absorpce chloru do kůže
  • Pokud máte velmi citlivou kůži, před plaváním a osprchováním nejprve hydratujte pokožku krémem. Chvilku počkejte, až se hydratační látky vstřebají, a pak si dejte rychlou sprchu. Tip: Velmi vhodný je kokosový olej.

Po plavání:

  • Důkladně se osprchujte. Chlor se na kůži i vlasy „přisaje“ a nelze ho snadno odstranit pouhou čistou vodou. To je důvod, proč cítíme chlor z pokožky i den až dva po plavání. Aby chlor vaši kůži nadále nevysušoval, použijte pro jeho důkladné odstranění například sprchový gel nebo mléko.
  • Po osprchování použijte hydratační mléko s antioxidanty, aby nebyla pokožka vysušená. Vhodné jsou produkty s obsahem vitamínu C, který má schopnost chlor účinně neutralizovat.
  • Pijte dostatek tekutin, abyste podpořili hydrataci i zevnitř.

3 tipy na závěr:

  • Venkovní bazén: Pokud máte možnost vybrat si mezi vnitřním a venkovním bazénem, běžte do venkovní Prostor vnitřního bazénu je plný chloru, který nemá kam odcházet a drží se nad vodou. Možná jste si také všimli, že votevřeném prostoru se vám lépe dýchá.
  • Sůl: Jděte do bazénu, kde se přidává do vody sůl. Takové bazény obsahují zpravidla méně chloru.
  • Opalovací péče: U venkovního bazénu nezapomeňte na opalovací přípravky, obzvláště u dětí. Pro ochranu citlivé pokožky používejte vždy přípravky s nedráždivým složením.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Život s atopickou pokožkou

Suchá pleť – 5 nejčastějších mýtů

Jak správně čistit pleť

ČIŠTĚNÍ PLETI

@mixaczsk

Které produkty jsou vhodné
pro mou pleť?

Pokračovat na další otázku
Opakovat test

Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách