Zpátky na články

Problémy se začervenáním pleti

20.12.2016

Příčíny

Začervenalá pleť na obličeji trápí mnoho žen, příčinou může být mnoho civilizačních faktorů jako například stres, kouření, konzumace kořeněných jídel nebo třeba i klimatizace. Začervenalá pleť se ale objevuje i v důsledku přechodů ze zimy do tepla a při nadměrném působení povětrnostních vlivů.

Co s tím?

K omezení problému začervenání se doporučuje vyhýbat se sauně a soláriu, kvůli výrazným teplotním rozdílům. Dále je také možné zlepšit problémy se začervenáním omezením kořeněných jídel a alkoholu. Pomoci může i změna jídelníčku.

Léčba akné musí být komplexní. Nejlepších výsledků se dosahuje kombinací vnitřní a vnější léčby spolu se správnou domácí péčí.
Božena Grünwaldová

Pro pleť se sklony k začervenání je velmi důležité správné čištění vhodným odličovacím mlékem nebo micelární vodou.

Vyplatí se používat především vhodný denní krém pro citlivou pleť se sklony k zarudnutí, tato kosmetika obsahuje zklidňující složky. Vhodné je používat i BB krém proti začervenání, který sjednotí barvu Vaší pleti, zakryje nedokonalosti a zároveň hydratuje.

Lokální léčba

Cílem lokální léčby je ovlivnit tvorbu mazu, hormonální vlivy, poruchy rohovatění, bakterie Propionbacterium acnes nebo zánět. K léčbě se používají:

  • retinoidy: tretinoin, izotretinoin, adapalen, tazaroten
  • kyselina azelainová
  • benzoylperoxid
  • antibiotika: erytromycin, klindamycin

K péči o pleť používejte výrobky, které mají hydratační účinky a jsou určeny k ošetření problematické pleti – denní i noční krémy. Měly by obsahovat také antibakteriální a uklidňující složky. Vhodné jsou lehké pleťové vody, pěny, emulze a gely. Při slunění používejte opalovací přípravky z řady určené pro problematickou pleť.

V případě, že problémy se začervenáním pleti přetrvávají dlouho, je vhodné vyhledat pomoc u dermatologa.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Jak správně čistit pleť

ČIŠTĚNÍ PLETI

Jak pečovat o suchou a citlivou pleť

SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Jak správně hydratovat pleť

HYDRATACE A VÝŽIVA

Podívejte se na náš Instagram

zobrazit Instagram

Kosmetiku značky Mixa zakoupíte ve vybraných prodejnách